Bańka chińska na cellulit: Czy to działa?

bańka chińska na cellulit

Bańka chińska na cellulit to coraz popularniejszy sposób na zwalczanie pomarańczowej skórki, zwłaszcza na brzuchu i udach. Technika masażu nią została zaczerpnięta z medycyny ludowej i pierwotnie była wykorzystywana do leczenia przeziębienia czy grypy. Jedna czy bańka chińska pomaga na cellulit i na jakiej zasadzie to działa? Masaż bańką chińską wykorzystuje metodę próżniowego zasysania skóry i znajdujących się pod nią tkanek, co powoduje poprawę krążenia krwi. W efekcie można zaobserwować rozbicie się cellulitu. Masaż bańską chińską możemy wykonać zarówno w gabinecie kosmetycznym, jak i domowym zaciszu. Jak korzystać z bańki chińskiej na cellulit samodzielnie? Zobaczcie film poniżej:

Bańka chińska na cellulit może być stosowana na różnych partiach ciała – od ud czy brzucha, aż po ramiona. Te same bańki możemy również stosować przy innych dolegliwościach, nie tylko w masażu antycellulitowym.

Jeżeli borykasz się z dodatkowymi kilogramami – zobacz, jak zdrowo schudnąć 5 kg >>>

Bańka chińska nie tylko na cellulit

Chińska bańka na cellulit to najczęstsze wykorzystanie w kosmetologii, jednak, jak wspomniałyśmy wcześniej, pierwotnie była wykorzystywana przede wszystkim w lecznictwie. Na co może pomóc bańka chińska?

  • przeziębienie, grypa, dolegliwości płucne
  • bóle kręgosłupa i dolegliwości mięśniowe
  • bóle innego pochodzenia (np. nerwobóle, migreny)
  • problemy z ukrwieniem
  • redukcja tłuszczu i cellulitu
  • wymodelowanie sylwetki
  • zmniejszenie widoczności rozstępów

 

Bańka chińska na cellulit (fot. archiwum allegro.pl)
Bańka chińska na cellulit (fot. archiwum allegro.pl)

Bańka chińska na cellulit: gdzie kupić, cena?

Bańka chińska na cellulit dostępna jest w wielu sklepach internetowych oraz wybranych drogeriach. Jednak zdecydowanie najtaniej kupimy ją przez internet. Chińska bańka na cellulit – cena waha się od 15 do 30 zł za komplet. W opakowaniu znajdziemy kilka baniek w różnych rozmiarach, dzięki czemu będziemy mogły dopasować rozmiar do fragmentu ciała, z którego chcemy pozbyć się cellulitu. Najczęściej wykonane są z bardzo elastycznego plastiku, jednak dostępne są również szklane bańki chińskie. Te ostatnie są trudniejsze w stosowaniu, dlatego częściej spotkamy je w salonach kosmetycznych oraz w zastosowaniu medycznym.

Zobacz też: Prawidłowa waga do wzrostu i wieku, czyli jak sprawdzić BMI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *