5 sposobów na błyszczące włosy

błyszczące włosy

1. Nadmiar kosmetyków a błyszczące włosy

Zbyt dużo kosmetyków do stylizacji obciąża pasma i odbiera włosom blask. Nie zapominaj także o dokładnym wypłukiwaniu szamponu i odżywek do włosów.

2. Dieta to podstawa

Gdy włosy tracą blask warto zastanowić się, czy nasza dieta zapewnia organizmowi wszelkie niezbędne witaminy i minerały. Być może trzeba zadbać o bardziej zbilansowane posiłki, a doraźnie sięgnąć po preparaty witaminowe wzbogacone o skrzyp polny?

Sprawdź: Jak zagęścić włosy?

3. Zimna woda blasku włosom doda

Po umyciu włosów, spłucz odżywkę używając nieco chłodniejszej niż zazwyczaj wody. Nie powinna być jednak lodowata! Niższa temperatura zamknie mieszki włosowe chroniąc kosmyki przed uszkodzeniami. Warto też sięgnąć po produkty kosmetyczne chroniące włosy podczas stylizacji na ciepło.

4. Sok z cytryny na błyszczące włosy

Chcesz mieć błyszczące włosy? Z pomocą przyjdzie sok z cytryny. Dodaj kilka łyżek do wody, którą następnie spłuczesz włosy po myciu.

5. Raz na jakiś czas zafunduj włosom małe SPA

Farbowanie niszczy włosy? Nie, jeśli wizytę u fryzjera połączysz z jednym z wielu zabiegów nawilżających! Głównym budulcem naszych włosów jest keratyna, a jej niedobór objawia się m.in. tym, że kosmyki tracą blask. Zabiegi z użyciem tego składnika pozwalają uzupełnić niedobory, dzięki czemu pasma odzyskują zdrowy wygląd. Dzięki keratynie pomimo farbowania czy rozjaśniania nadal będziesz mieć błyszczące włosy!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *