Bombki decoupage [piękne i proste inspiracje]

Bombki decoupage

Bombki decoupage to sposób, by odmienić swoją choinkę. Decoupage jest techniką, która nie wymaga dużych zdolności artystycznych, a jedynie nieco cierpliwości oraz zmysłu estetycznego, który pozwoli nam stworzyć piękne bombki świąteczne niedużym kosztem. Z kolei bombki choinkowe ręcznie robione będą niewątpliwą ozdobą naszego świątecznego drzewka. Jeżeli szukacie pomysłów na stworzenie bombki świątecznej, możecie rozpocząć swoje poszukiwania od takich serwisów, jak Instagram czy Pinterest, gdzie znajdziecie piękne prace przygotowane przez innych. Dobrym źródłem inspiracji jest także You Tube, gdzie znajdziecie filmy, które obrazują krok po kroku, jak wykonywać bombki decoupage.

Bombki decoupage to prosty sposób na odmienienie swojej choinki (fot. fotolia.pl)
Bombki decoupage to prosty sposób na odmienienie swojej choinki (fot. fotolia.pl)

Bombki decoupage dla początkujących

Bombki decoupage to także świetna okazja, aby wspólnie z dziećmi wykonać świąteczne dekoracje. Większość technik decoupage można z powodzeniem wykonywać wraz z najmłodszymi i będą one bezpieczne dal dzieci. Ważne jednak, aby zawsze mieć maluchy na oku, zwłaszcza jeśli używacie ostrych nożyczek do wycinania odpowiedniego wzoru. Dobrym pomysłem, jeżeli jesteś początkującą osobą w tej technice dekorowania będzie wykorzystanie zwykłej serwetki papierowej do ozdobienia np. styropianowej kuli. Do jej wykonania potrzebne Ci będą poza tym: klej do decoupage oraz pędzel do przyklejenia wzoru i lakier, którym wykończysz całość. Poniżej znalazłyśmy dla Was filmik, który krok po kroku przeprowadzi Was, jak zrobić Wasze pierwsze bombki decoupage.

Zobacz, co potrzebne, aby rozpocząć przygodę z decoupage’m >>>

Bombki świąteczne wykonane innymi technikami

Decoupage bombki to nie jedyna technika ozdobna. Bombki choinkowe ręcznie robione najczęściej robione są także w całości z papieru, wstążek lub styropianu. Bardzo ciekawą formą są także strukturalne bombki. Wiele z tych technik jest jednak nieco bardziej skomplikowana niż bombki decoupage, dlatego większość z nas może nie mieć okazji zrobić własnej ozdoby choinkowej. Na szczęście wielu polskich artystów i plastyków sprzedaje swoje prace, a w niektórych regionach kraju ręcznie robione bombki choinkowe są tradycją sięgającą kilkuset lat. Warto rozejrzeć się właśnie za takimi regionalnymi ozdobami, które w niepowtarzalny sposób oddają klimat polskich świąt. Jak pisaliśmy, ręcznie robione bombki to nie tylko bombki decoupage – wiele z nich można zrobić z rzeczy, które masz już w domu!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *