kobiecy.pl

Botoks [Ile kosztuje? Jak często robić?]

botoks jak często robić?

elements.envato.com

Botoks, inaczej toksyna botulinowa jest znany w medycynie estetycznej od niemal 30 lat. Coraz więcej kobiet się na niego decyduje, a sam zabieg jest coraz tańszy. Ile kosztuje? Ile trwa i co ile trzeba powtarzać botoks?

Botoks: co to jest i jak działa?

Botoks – podany w bardzo małych ilościach – zmniejsza napięcie mięśni, a tym samym szybko i skutecznie odmładza skórę. Nie tylko u pań w wieku 50+, ale również u tych, które mają dopiero 25 lat i pierwsze zmarszczki mimiczne. Podana niewielką strzykawką w odpowiadający za mimikę mięsień toksyna botulinowa zatrzymuje jego pracę i kurczenie się. Dzięki temu zabiegowi skóra wygląda młodziej i zdrowiej.

Mimo ogromnej popularności botoks wciąż bywa mylony z wypełniaczami, które działają niczym proteza w środku zmarszczki. Zasada działania toksyny botulinowej jest zupełnie inna – paraliżuje ona wybrany mięsień zapobiegając pojawianiu się zmarszczek, ale nie wypełnia ich od środka.

Botoks: ile trwa zabieg?

Botoks jest znany medycynie od lat i dzięki temu jest też gruntownie przebadany. Zabiegi z jego wykorzystaniem należą do bardzo bezpiecznych i można je wykonywać o dowolnej porze roku. Sama procedura nie jest ani długa, ani skomplikowana. Umawiamy się na zabieg, przychodzimy na wyznaczoną godzinę i niecałe 60 minut później jest po wszystkim. Czy botoks boli? Cóż nie jest to masaż relaksacyjny, a zabieg nie należy do szczególnie przyjemnych, ale też nie boli. Odczucia podczas wstrzykiwania botoksu są bardzo indywidualne, ale zazwyczaj to jedynie uczucie rozpierania w miejscu wstrzyknięcia, które po chwili znika.

Po zabiegu wstrzyknięcia toksyny botulinowej może się pojawić:

Zalecenia po zabiegu

Mimo, że zabieg wstrzyknięcia botoksu jest szybki i niezbyt inwazyjny, po jego wykonaniu należy pamiętać o kilku rzeczach:

Botoks: ile kosztuje?

Koszt zabiegu zależy od liczby wkłuć i ilości zastosowanej toksyny botulinowej. Może się też różnić w zależności od gabinetu medycyny estetycznej.

Sprawdź: Ile kosztuje botoks?

Botoks: jak często robić?

To jak długo działa botoks zależy od wielu czynników. Po pierwsze od indywidualnych predyspozycji, a po drugie od naszego stylu życia. Częste korzystanie z sauny, intensywne treningi mogą skrócić czas działania toksyny. Zazwyczaj efekt utrzymuje się przez około 6 miesięcy. Po tym czasie należy powtórzyć zabieg.

Zobacz też: Jak zrobić paznokcie ombre?


Źródło:
Materiały informacyjne IDEALE medycyna estetyczna www.ideale.pl

Exit mobile version