Burberry zamyka sklepy w Polsce. Już nie kupimy słynnej kratki?

burberry w polsce

Burberry zamyka sklepy w Polsce

Burberry to marka, którą kojarzymy przede wszystkim z charakterystyczną kratą oraz pięknymi trenczami zamknęła już 2 z 3 sklepów w Polsce. Ostatni salon, w którym można kupić kolekcję brytyjskiego domu mody znajduje się przy Placu Trzech Krzyży w Warszawie. Z zakupami musicie się jednak pospieszyć, ponieważ będzie otwarty jedynie do końca sierpnia 2016. Potem brytyjska marka na dobre zniknie z Polski, a jej kolekcje będzie można kupić pewnie jedynie w internecie.

Kryzys na świecie

Polska nie jest jedynym krajem, w którym brytyjski dom mody ma problemy. Sprzedaż jego kolekcji słabnie na całym świecie.

– Środowisko biznesowe jest obecnie bardzo trudne dla segmentu dóbr luksusowych – tłumaczy szef marki Christopher Bailey.

Do tej pory najważniejszym rynkiem zbytu marki były Chiny, w których wiedzie im się coraz gorzej. Do tego stopnia, że nowy prezes Marco Gobbetti (szef francuskiej marki ubrań Celine) zdecydował o ograniczeniu asortymentu w większości sklepów do… torebek! Jego decyzja wiąże się z przewidywaniem, że niekorzystna sytuacja na rynku dóbr luksusowych utrzyma się dłużej. Myślicie, że słynna krata Burberry przejdzie do historii mody? I że nie kupimy kolekcji Burberry AW16?
Niedługo zniknie również Marks&Spencer Polska! >>>>

Zobacz też:

Opublikowany w Moda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *