kobiecy.pl

Co to jest mikrodermabrazja: efekty i skutki uboczne

mikrodermabrazja

mikrodermabrazja

Co to jest mikrodermabrazja? Ten zabieg stał się bardzo popularny wśród fanek medycyny estetycznej. Mikrodermabrazja to minimalnie inwazyjna procedura stosowana w celu odnowienia ogólnego kolorytu i tekstury skóry. Może poprawić wygląd uszkodzonej skóry, której kondycja popsuła się ze względu na słońce, zmarszczki, drobne linie, plamy starcze, blizny potrądzikowe, ostudy i inne problemy oraz stany zapalne.

Mikrodermabrazja to zabieg wykonywany w gabinecie kosmetycznym, który trwa zwykle około godziny. Zwykle jest wykonywany przez licencjonowanego specjalistę od pielęgnacji skóry, który może, ale nie musi, być pod nadzorem lekarza.

Podczas wizyty siedzi się na odchylanym fotelu lub na kozetce. Lekarz używa ręcznego urządzenia przypominającego elektryczną szczoteczkę do zębów, aby delikatnie spryskać cząsteczki lub zeszlifować zewnętrzną warstwę skóry na konkretnych obszarach. Pod koniec zabiegu na skórę nałożony zostanie krem nawilżający i przeciwsłoneczny.

Mikrodermabrazja przed i po

Po zabiegu skóra może być nieco opuchnięta i zaczerwieniona. Jednak wszelkie tego typu skutki znikną po około tygodniu. Efektem mikrodermabrazji jest wyrównany koloryt cery oraz pozbycie się ze skóry wyprysków i drobnych zmarszczek oraz blizn. Skóra staje się gładka, jaśniejsza i wyraźnie oczyszczona. Po zabiegu należy ją specjalnie pielęgnować i chronić przed słońcem. Zaleca się stosowanie kremów nawilżających i odżywczych. Zabrania się peelingów, które mogą podrażnić cerę.

Zobacz, co to jest mezoterpia mikroigłowa!

Mikrodermabrazja: jak często

Zaleca się wykonywanie mikrodermabrazji co osiem tygodni, ale zależy to od rodzaju skóry. Mikrodermabrazja jest leczeniem postępującym, a nie agresywnym. Górne warstwy są delikatnie i bezpiecznie usuwane w trakcie zabiegów. W trakcie zabiegu co 7 do 10 dni. Oznacza to, że warstwa rogowa naskórka, która została usunięta w poprzednim zabiegu, nie miała szans na odbudowę, a także zwiększa się tolerancja klienta na zabieg. Dlatego z każdym kolejnym zabiegiem można zwiększać intensywność zabiegu, aby dotrzeć głębiej w warstwy naskórka, skutecznie usunąć blizny potrądzikowe, znieść pigmentację i wygładzić drobne zmarszczki.

Mikrodermabrazja na rozstępy

Mikrodermabrazja powoduje złuszczanie naskórka, ale w skórze właściwej – warstwie pod naskórkiem powstają rozstępy. Ponieważ zabieg nie ma wpływu na skórę pod naskórkiem, mikrodermabrazja nie może mieć bezpośredniego wpływu na komórki skóry dotknięte bliznami po rozstępach, przez co generalnie nie jest skuteczna w usuwaniu rozstępów.

mikrodermabrazja czy peeling

Mikrodermabrazja czy peeling kawitacyjny?

Wszystko zależy, jakich efektów oczekujesz. Peeling kawitacyjny polecany jest dla osób zmagających się z trądzikiem i wypryskami. Nie zwalcza on zmarszczek ani blizn. Mikrodermabrazja jest droższa, ale ma znacznie szersze zastosowanie. 

Peeling migdałowy – sprawdź szczegóły!

Efekty uboczne mikrodermabrazji

Najczęstszymi skutkami ubocznymi mikrodermabrazji są:

Mikrodermabrazja w domu krok po kroku

Aby wykonać mikrodermabrazję w domu, należy wykonać następujące kroki:

Przeciwwskazania do zabiegu

Na zabieg mikrodermabrazji nie powinny się decydować osoby o zbyt wrażliwiej i skłonnej do podrażnień cerze. Oprócz tego,  jeśli cierpisz na ciągle powracające zapalenia i infekcje skórne, również nie sięgaj po tę metodę. Twoja skóra musi być pozbawiona poważniejszych dolegliwości i dokładnie oczyszczona.

Exit mobile version