Co warto zobaczyć w Warszawie?

co-warto-zobaczyć-w-Warszawie

Warszawa ma wiele do zaoferowania, niezależnie od tego, czy lubisz muzykę klasyczną, czy interesujesz się sztuką, nauką lub historią. Zastanawiasz się, co warto zobaczyć w stolicy Polski? Przygotowaliśmy wyjątkowy plan Warszawy. Skorzystaj z naszych podpowiedzi!

Co warto zobaczyć w Warszawie?

Jeśli zastanawiasz się, co robić w Warszawie, skorzystaj z naszych podpowiedzi! Pałac w Wilanowie to jeden z najważniejszych polskich zabytków, powstał jako siedziba króla Jana III Sobieskiego. Wspaniały, XVII-wieczny pałac znajduje się 10 km od centrum miasta. Jeśli chcesz wchłonąć bogatą kulturę stolicy i dowiedzieć się czegoś o dawnej Polsce, koniecznie uwzględnij go na swojej liście atrakcji do zwiedzania. Pałac, park i otaczająca zabudowa odzwierciedlają polski barok.

Co zobaczyć w Warszawie? Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zostało otwarte w 2013 roku, oferuje interaktywne narzędzia, które przybliżają bogatą historię Żydów w Polsce. Multimedialna stała ekspozycja przedstawia relacje pierwszych żydowskich handlarzy, fale masowych migracji, postępu i pogromów aż do II wojny światowej. Minimalistyczny budynek został zaprojektowany przez fińskich architektów. Ośrodek pełni zarówno funkcję dydaktyczną, jak i kulturalną. Znajduje się tutaj przestrzeń dedykowana dzieciom, sklep z pamiątkami i restauracja serwująca dania kuchni żydowskiej.

Co można zobaczyć w Pałacu Kultury i Nauki?

Pałac Kultury i Nauki to wielofunkcyjny budynek, liczący ponad 3300 sal. We wspomnianym budynku mieszczą się zarówno siedziby firm, jak i obiekty rozrywkowe. Jako miejsce koncertowe gościł wiele gwiazd, w tym Rolling Stones w 1967 roku. W Pałacu Kultury i Nauki znajduje się basen, kino, muzea, teatry, bary i kawiarnie, dlatego na pewno nie będziesz się tutaj nudził. Pamiętaj, by pojechać windą na 30 piętro, aby zobaczyć malowniczą panoramę miasta.
Co można zobaczyć w Warszawie? Parter Pałacu Kultury i Nauki przypomina labirynt sal i korytarzy. Mosiężne żyrandole wiszą nad pięknymi parkietami, dookoła schowane są tajemnicze windy i alegoryczne socjalistyczne płaskorzeźby, w których można dostrzec inspirację z mitologii.

Atrakcje dla dzieci Warszawa

Zastanawiasz się, jak spędzić weekend w Warszawie? Multimedialny Park Fontanny cieszy się największą popularnością od maja do września, kiedy działa na pełnych obrotach. W pobliżu znajduje się duży park wodny, a sam park oferuje wyjątkowe pokazy “woda-światło-dźwięk”.

Jeśli szukasz spokoju w energetycznej stolicy Polski, wybierz się do warszawskiego ZOO. Mieszka tutaj około 5000 zwierząt, przynależących do 500 różnych gatunków, w tym 31 pozostających pod ścisłą ochroną. Możesz tu zobaczyć nosorożce indyjskie, słonie afrykańskie, ryby tropikalne, goryle, szympansa, niedźwiedzie brunatne, wydry, czy żyrafy Rotschilda i bociany. Warszawskie ZOO może się pochwalić jedną z najnowocześniejszych słoniarni w Europie.
Jeśli szukasz niezapomnianych wrażeń, wybierz się do Parku Linowego na Bielanach. Nie musisz przechodzić specjalistycznego szkolenia wspinaczkowego, aby skorzystać z wyjątkowej atrakcji. Zabawa w parku linowym gwarantuje smak ryzyka i aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu.

Ciekawe miejsca w Warszawie

Jeśli chcesz poznać stolicę Polski z dala od miejskiego zgiełku i drapaczy chmur, wybierz się do parku. W ten sposób możesz odetchnąć świeżym powietrzem i uciec, chociaż na chwilę, od codziennych zmartwień.

Co warto zobaczyć w Warszawie za darmo? Ogród Saski to najstarszy park Warszawy, powstał z inicjatywy Augusta II Mocnego. W XVIII wieku odgrywał ważną rolę kulturalną i społeczną. Do najciekawszych atrakcji możemy zaliczyć: barokowe rzeźby, Fontanna Makaronowa, jezioro, chronione pomniki przyrody i zegar słoneczny.

Pola Mokotowskie, oficjalnie Park im. Józefa Piłsudskiego, znajduje się między trzema centralnymi dzielnicami miasta. Chętnie odpoczywają w nim zarówno mieszkańcy, jak i turyści. Proponuje wiele atrakcji: wysepki, fontanny, jeziora, a także ścieżki spacerowe, rolkowe i rowerowe.

Warszawa – atrakcje dla całej rodziny

Łazienki Królewskie
Unsplash.com

Jeśli chcesz odpocząć od codziennego zgiełku, wybierz się do Łazienek Królewskich, zwanych najszczęśliwszym miejscem w Warszawie. Zespół pałacowo-parkowy liczy 76 hektarów powierzchni. Możesz tutaj zobaczyć kilka oranżerii, Pałac na Wodzie i amfiteatr. To idealne miejsce na spokojne popołudnie z rodziną lub drugą połówką.

Co robić w Warszawie? Jeśli chcesz odpocząć od tętniącego życiem miasta, wybierz się do Parku Skaryszewskiego. Przypomina spokojną, cichą, zieloną oazę, w której wspaniale się zrelaksujesz. Możesz tutaj zorganizować piknik w cieniu drzew lub przespacerować się i posłuchać śpiewu ptaków. Jeśli lubisz sporty wodne, wypożycz w okresie letnim kajak lub rower wodny.

Zabytki w Warszawie

Stare Miasto, odbudowane po II wojnie światowej przede wszystkim na podstawie obrazów Canaletta, zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dumnie strzeże jej warszawska syrenka. Rynek Starego Miasta, w kształcie prostokąta, powstał na przełomie XIV i XV wieku. Po wojnie odbudowano zniszczone kamienice i nadano im wygląd z XVII i XVIII wieku. Otoczone są pozostałościami murów obronnych z XIV i XVI wieku. Warto tutaj zwrócić uwagę na Zamek Królewski i Pałac Zamkowy z Kolumną Zygmunta III Wazy. Gwarantujemy, że podczas zwiedzania Warszawy na pewno nie będziesz się nudził.

Plac Zamkowy w Warszawie
Unsplash.com

Po przeniesieniu stolicy z Krakowa do Warszawy, zbudowany w XV wieku zamek pełnił funkcję rezydencji króla, a także siedziby Sejmu Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Największe modyfikacje zostały wykonane na polecenie króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. W czasie II wojny światowej duża część zamku została zniszczona, na szczęście do dziś można zobaczyć wiele oryginalnych detali. Decyzja o jego odbudowie zapadła w 1971, a cała rekonstrukcja trwała około 50 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *