Co zrobić, żeby jeansy nie farbowały?

Co zrobić, żeby jeansy nie farbowały?

Zastanawiasz się właśnie co zrobić, żeby jeansy nie farbowały? Kupiłeś/łaś właśnie nowe spodnie. Zakładasz je pierwszy raz i chodzisz w nich cały dzień. Następnie przychodzisz do domu, przebierasz się w wygodniejsze ciuchy i nagle zauważasz, że Twoje nogi są jakoś dziwnie niebieskie. Znasz to? Ja niestety znam to aż za dobrze.

Farbujący jeans to odwieczny problem fanów tego materiału. Sama mam z tym przykre doświadczenie, dlatego specjalnie dla tych z Was, którzy również zastanawiają się, co z tym zrobić, postanowiłam znaleźć na to odpowiedni sposób.

co zrobić, żeby jeansy nie farbowały
Jeansy LTB, Only, Herrlicher / fot. Zalando.pl

Co zrobić, żeby jeansy nie farbowały?

Jeśli Twoje jeansy farbują, to najpierw zanim je kolejny raz założysz, spróbuj je kilka razy wyprać i wypłukać. Jeśli ten problem nadal nie zniknął, to spróbuj tego:

Ocet

Jednym z najpopularniejszych sposobów na poradzenie sobie z farbującymi jeansami jest wykorzystanie octu podczas prania lub płukania. Jeśli pierzesz je w pralce, to dodaj do płynu odrobinę octu. Stanowczo lepiej jest jednak wyprać je ręcznie. Wtedy na litr wody dodajemy litr octu i pierzemy. Możesz też wymoczyć jeansy po praniu w wodzie z octem i płynem do płukania. Ocet sprawia, że barwnik do farbowania użyty podczas produkcji jeansów staje się o wiele bardziej trwały. W większości przypadków sposób ten jest niezawodny.

Stabilizator koloru do ubrań

Jeśli chcesz, aby Twoje spodnie nie farbowały, to możesz też pokusić się o kupno specjalnego stabilizatora koloru. Kupisz go w sklepie z artykułami chemicznymi. Farbowanie ubrań to bardzo częsty problem, więc sprzedawcy w takich sklepach z pewnością doradzą Ci najlepszy produkt, który poradzi sobie z tym kłopotem.

Dzięki tym sposobom nie będziesz już musiał/ła myśleć, co zrobić, żeby jeansy nie farbowały. Sama próbowałam trik z octem i mogę potwierdzić, że w większości przypadków okazał się trafnym wyborem. Są jednak takie rodzaje denimu, na które ocet po prostu nie działa. Wtedy jedynym ratunkiem jest stabilizator koloru. Oczywiście możesz też udać się do sklepu, w którym kupiłaś jeansy i postarać się, aby zwrócono Ci pieniądze, jeśli żaden z tych sposobów nie pomoże. Powodzenia!

Zobacz też:

Opublikowany w Moda

2 replies on “Co zrobić, żeby jeansy nie farbowały?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *