kobiecy.pl

Ćwiczenia na pośladki i uda w domu. Pupy w górę!

ćwiczenia na pośladki

unsplash

Pupy w górę! Czas podnieść je z krzeseł, foteli oraz kanap i zaserwować im skuteczne ćwiczenia na pośladki i uda. Trenując w domu możesz dokonać prawdziwych cudów. Pod jednym małym warunkiem… Gotowa by poznać mój przepis na sukces? W gratisie oprócz wyrzeźbionych pośladków dostaniesz ulgę w bólach kręgosłupa!

Ćwiczenia na pośladki w domu

Ćwiczenia na uda i pośladki to zaledwie początek drogi do naszego celu, jakim są lekko podniesione, krągłe i umięśnione pośladki. Podczas, gdy większość Twoich koleżanek zastanawia się, jakie ćwiczenia na pośladki warto robić przed wakacjami, ty przyjrzyj się “problemowi” ze znacznie szerszej perspektywy: nawet najładniejsze pośladki nie wyglądają pięknie, gdy pojawia się na nich pomarańczowa skórka. Jak jej uniknąć? Oprócz treningu musisz zadbać o dietę.

Bądźmy szczere: która z nas kocha diety cud? Ja nienawidzę! Po pierwsze dlatego, że ich skuteczność jest znikoma. Po drugie – po wymagają drakońskich wyrzeczeń. A po trzecie – wszelkie badania wskazują, że większość osób po krótkotrwałych dietach wraca do dawnego sposobu odżywiania i… wagi! A nie o to nam przecież chodzi. Nie po to walczymy o piękne pośladki, żeby zaraz je stracić. Czyż nie?

My kobiety jesteśmy genialne w planowaniu i dopinaniu swego krok po kroku. Dlatego i tym razem mam dla Ciebie plan idealny obejmujący zarówno dietę, ćwiczenia na pośladki, jak i codzienną aktywność. Do działa kochana!

Zobacz też:

Jakie ćwiczenia na pośladki powinnaś wykonywać?

Zacznijmy od podstaw, czyli od tego, jak często powinnaś ćwiczyć. Okazuje się, że wystarczy trening prowadzony 2-3 razy w tygodniu, by już po miesiącu zobaczyć pierwsze efekty ćwiczeń na uda i pośladki. Po dwóch miesiącach zacznie być naprawdę fajnie, a po trzech? Śmiało możesz włożyć każdy kostium, choćby ten z brazylianami zamiast tradycyjnych fig! Możesz wyszukać sobie swój wymarzony już teraz i myśleć o nim, gdy czasem będziesz miała dość treningu albo chwilowy spadek motywacji.

Dobra wiadomość: osoby początkujące mogą rozpocząć trening jedynie z własnym ciężarem ciała. Nie potrzebujesz ciężarów, sztangi ani innych dodatkowych obciążeń. Na nie przyjdzie jeszcze pora. Wystarczy, że wykonasz jedno po drugim poniższe ćwiczenia na uda i pośladki! Każde z nich angażuje duże partii mięśni, dlatego możesz być pewna ich skuteczności.

Przysiady sumo: 2-3 serie po 15 powtórzeń

Zacznij od ustawienia stóp stabilnie na podłożu nieco szerzej niż szerokość bioder. Zwróć czubki palców delikatnie do zewnątrz. Zegnij kolana wypychając biodra do tyłu dokładnie tak, jak wtedy, gdy chcesz usiąść na krześle. Oczywiście my kobiety siadamy z gracją, więc plecy pozostają wyprostowane, a głowa stanowi przedłużenie kręgosłupa, ty zaś patrzysz przed siebie. Uwaga! Kolana nie powinny przekraczać linii palców stóp. Wróć do pozycji wyjściowej napinając mięśnie pośladków. Powtórz ćwiczenie 10-15 razy w 2 -3 seriach.

elements.envato.com

Wyskok z przysiadu: 2-3 serie po 15 powtórzeń

Stań z nogami na szerokość bioder. Wypchnij biodra w tył robiąc głęboki przysiad. Pamiętaj o prostym kręgosłupie oraz o tym, że kolana nie powinny wychodzić poza obręb stóp. Zatrzymaj pozycję na kilka sekund, a następnie wyskocz w górę. Cicho wyląduj na lekko ugiętych nogach. Powtórz ćwiczenie 15 razy. wykonaj 2-3 serie.

Wykroki w tył: 2-3 serie po 10 powtórzeń

Ustaw stopy symetrycznie na szerokość bioder. Odstaw lewą nogę w tył na palce, a następnie zejdź w dół do momentu, kiedy kolano nogi zakrocznej znajdzie się tuż nad podłogą. Kolano nogi, która jest z tyłu powinno znajdować się dokładnie pod biodrem. Robiąc wdech wróć nogą do pozycji wyjściowej. Powtórz ćwiczenie 10 razy, a następnie zmień nogę. Zrób 2-3 serie na każdą z nóg.

Wznosy nóg w leżeniu na boku: 2-3 serie po 15 powtórzeń

Połóż się na lewym boku. Wyprostuj kręgosłup i nogi tak, by całe ciało stanowiło linię prostą. Zegnij w kolanie lewą nogę, a prawą pozostaw wyprostowaną i lekko uniesioną nad podłogą. Teraz unieś prawą nogę pionowo w górę. Opuść. Powtórz 15 razy, a następnie zmień nogę. Wykonaj po 2-3 serie na każdą nogę.

Kręcenie kółek nogą w leżeniu na boku: 2-3 serie po 10 powtórzeń

Ćwiczenie podobne do poprzedniego: połóż się na lewym boku. Wyprostuj kręgosłup i nogi tak, by całe ciało stanowiło linię prostą. Zegnij w kolanie lewą nogę, a prawą pozostaw wyprostowaną i lekko uniesioną nad podłogą. Teraz wyprostowaną prawą nogą zacznij rysować w powietrzu koła podnosząc ją i opuszczając. Zrób 10 kółek, a następnie zmień nogę. Wykonaj po 2-3 serie na każdą nogę.

Unoszenie bioder w leżeniu na plecach: 2-3 serie po 15 powtórzeń

Połóż się na plecach. Ręce połóż luźno wzdłuż tułowia. Nogi ugnij w kolanach pod kątem 90 stopni i oprzyj o podłogę. Unieś biodra najwyżej jak się da jednocześnie spinając pośladki. Zatrzymaj na kilka sekund i opuść. Powtórz ćwiczenie 15 razy w 2-3 seriach.

Ćwiczenia na pośladki bez zmiany diety? To za mało!

Nawet najskuteczniejsze ćwiczenia na uda i pośladki nie spełnią swojej roli, jeśli zaraz po treningu zjesz więcej niż podczas niego spaliłaś. A jeżeli dodatkowo sięgniesz po wysoko przetworzone produkty lub słodycze, mimo morderczych treningów pomarańczowa skórka na udach nie zniknie. Spokojnie: tak jak mówiłam ja również nie lubię drakońskich diet. Można nawet powiedzieć, że kocham jeść, ale pamiętam o kilku zasadach.

Uwaga! Tych wszystkich rzeczy nie musisz wprowadzać od razu czy też od przysłowiowego poniedziałku. Stawiaj sobie realne cele: w najbliższym tygodniu zacznij pić więcej wody, a w kolejnym wydłuż przerwy między posiłkami. Dzięki takiemu podejściu nawet nie poczujesz, że jesteś na diecie. Oto Twój plan na kolejne tygodnie:

Tydzień 1: Pij około 2 litrów wody niegazowanej dziennie. I pamiętaj: woda smakowa to nie woda, tylko kaloryczny napój 🙂

Tydzień 2: Wydłuż przerwę pomiędzy kolacją a śniadaniem do 12 godzin. W tym czasie nie pij i nie jedź niczego, co ma kalorie. Nawet herbaty z cukrem. Twój żołądek będzie Ci wdzięczny za to, że dałaś mu czas na regenerację.

Tydzień 3: Sprawdź, jakie jest mniej więcej Twoje zapotrzebowanie kaloryczne i staraj się go nie przekraczać lub jeść o 100-200 kcal mniej. Możesz skorzystać z jednego z wielu kalkulatorów w internecie lub z zamieszczonego poniżej uproszczonego wzoru, który będzie odpowiedni dla osób ćwiczących sporadycznie i wykonujących pracę siedzącą:

(1 kcal x 24 x waga) x 1,4

Tydzień 4: Podziel dzienne menu na 4-5 posiłków pomiędzy którymi nie będziesz nic jadła. Twój żołądek potrzebuje chwili oddechu, by mógł spokojnie przetrawić to, co już się w nim znalazło.

Tydzień 5: W tym tygodniu będzie naprawdę przyjemnie: zadbaj o odpoczynek! Gdy jesteś śpiąca wydzielają się hormony, przez które podjadasz. Dlatego kładź się spać regularnie o podobnych porach i staraj się przesypiać przynajmniej 7-8 godzin.

Tydzień 6: Przyjrzyj się swojemu jadłospisowi: czy na pewno nie ma w nim przetworzonych produktów i słodyczy?

Tydzień 7: Zastanów się, kiedy najchętniej podjadasz i przygotuj się na to zawczasu! Szykuje się późna kolacja ze znajomymi? Zjedź porządny obiad w domu, żeby nie zjeść zbyt dużo przed snem. Wiesz, że jesteś głodna po powrocie z pracy? Przygotuj obiad dzień wcześniej, żeby był na wyciągnięcie ręki.

Tydzień 8: Jedz więcej warzyw i owoców. Po te pierwsze możesz sięgać w niemal nieograniczonych ilościach, bo mają niewiele kalorii. Nawet ogromna porcja sałatki bez dodatkowych sosów czy sera nie wpłynie na ilość centymetrów w Twoich biodrach. No chyba, że pozytywnie…

Ostatnia składowa przepisu na sukces!

Z odchudzaniem jest trochę jak z gotowaniem: podstawy sztuki kulinarnej zna każdy, ale żeby osiągnąć sukces trzeba tajemniczy składnik przepisu. Jeśli chcesz mieć piękne uda i pośladki, musisz wiedzieć, że treningi i dieta to wciąż nie wszystko, a tajemnica tkwi w ty, co robisz na co dzień. Chodzisz do sklepu czy jeździsz samochodem? Korzystasz z windy czy ze schodów? Wydawałoby się, że te wybory są bez znaczenia, a jednak dzięki nim spalisz nawet o 20% kalorii więcej (lub mniej)? To właśnie tyle, ile potrzebujesz by schudnąć! Dlatego od dziś umawiamy się, że nie sięgasz po kluczyki do samochodu, gdy odległość do pokonania jest nie większa niż 1 km i bardziej przychylnym okiem patrzysz na schody. Co ty na to, by ćwiczenia na pośladki i uda uczynić bardziej skutecznymi dzięki zmianom codziennych nawyków?

Zobacz też:

Exit mobile version