Czy hybryda niszczy paznokcie?

czy hybryda niszczy paznokcie

Czy paznokcie hybrydowe niszczą paznokcie? – to pytanie zadaje sobie wiele z nas. Manicure hybrydowy wygląda nie tylko pięknie, ale przede wszystkim naturalnie! Jak się go wykonuje i na czym polega? Sprawdzimy też, czy hybryda niszczy paznokcie i jak tego uniknąć!

Paznokcie hybrydowe: co to jest hybryda?

Paznokcie hybrydowe utrzymują się nawet do kilku tygodni, a efekt wygląda bardzo naturalnie. Na czym to polega? Manicure hybrydowy to metoda stylizacji paznokci, która polega na nałożeniu specjalnego lakieru opartego na żelu do paznokci oraz utrwalenia efektu w lampie UV.  Lakier hybrydowy jest także odporny na zarysowania i uszkodzenia, oczywiście pod warunkiem, że produkt był dobrej jakości, a cały zabieg był prawidłowo wykonany. Wybierając się do salonu kosmetycznego, warto uważać, ponieważ jakość manicure’u hybrydowego może się znacznie różnić. Nie wiesz, czy paznokcie hybrydowe to coś dla Ciebie? Czytaj dalej, zanim się zdecydujesz!

Czy hybryda niszczy paznokcie?

Zdaniem manicurzystek manicure hybrydowy jest w pełni bezpieczny: można go wielokrotnie powtarzać. Problemy mogą pojawić się jedynie wtedy, gdy korzystamy ze słabej jakości produktów. Wybierając lakiery hybrydowe znanych marek (OPI, Indigo, Semilac) raczej nie musimy się obawiać o kondycję płytki paznokcia po zdjęciu hybrydy.

Skąd więc wielokrotnie pojawiające się pytanie o to, czy hybryda niszczy paznokcie? Do uszkodzenia płytki paznokcia może dojść podczas zdejmowania hybrydy. Pierwszy sposób zdejmowania opiera się na zastosowaniu acetonu, który wysusza płytkę. Lakier hybrydowy może być też zdjęty z pomocą frezarki, jednak jej obsługa wymaga odpowiednich umiejętności oraz doświadczenia. Jeśli nie chcesz mieć wątpliwości czy paznokcie hybrydowe zniszczą płytkę paznokci wybieraj sprawdzone i znane zakłady kosmetyczne, których pracownicy korzystają z produktów renomowanych marek.

Paznokcie hybrydowe: co warto wiedzieć?

  • Hybryda na paznokciach prezentuje się dobrze, bez względu na długość płytki paznokcia, dlatego jest dobrym rozwiązaniem również w przypadku krótkich paznokci.
  • Manicure hybrydowy jest nakładany na naturalną płytkę paznokcia i nie ma możliwości za pomocą hybrydy paznokci przedłużyć.
  • Lakier do paznokci hybrydowy zmywa się za pomocą specjalnego zmywacza do paznokci na bazie acetonu.
  • Czy hybryda niszczy paznokcie? Wiele zależy od sposobu jej nałożenia i jakości lakieru hybrydowego zastosowanego przy zabiegu. Dlatego wybierając się do salonu sprawdź opinie o tym miejscu, a wykonując hybrydowe paznokcie w domu, zainwestuj w dobrej jakości lakier.
  • Hybryda na paznokcie może być nakładana w prawie każdym wypadku, chyba że płytka paznokci jest w na prawdę kiepskim stanie, np. oddziela się od łożyska.

Jak wykonać manicure hybrydowy?

Paznokcie hybrydy można wykonać samodzielnie w domu, ale jest niezbędny do tego odpowiedni sprzęt i lakiery. Dlatego najczęściej udajemy się na manicure hybrydowy do kosmetyczki. Niezależnie jednak od miejsca – dom, czy salon – zabieg powinien rozpocząć się od klasycznego manicure, czyli: opiłowania paznokci i pozbycia się skórek. Dla trwałości hybrydy ważne jest też odtłuszczenie płytki. Następnie nakładana jest baza, którą utrwalamy pod lampą UV. Później nałożone zostają dwie warstwy lakieru hybrydowego (każdą z nich także utrwalamy pod lampą). Na koniec paznokcie maluje się nabłyszczaczem lub tzw. topem, który również należy utrwalić. Lepka warstwa nabłyszczacza zostaje zmyta na koniec zabiegu. Manicure hybrydowy jest bezpieczny dla paznokci, tak więc można go powtarzać nawet kilka razy.

Zobacz:

Hybryda na paznokcie to dobre rozwiązanie, jeżeli nie masz czasu albo chęci poświęcać dużo czasu na pielęgnacje paznokci. Hybrydowy manicure utrzymuje się długo, jest odporny i daje na prawdę piękny efekt błyszczących paznokci. Jak Wam się podobają paznokcie hybrydowe?

One reply on “Czy hybryda niszczy paznokcie?

  1. Od niedawna robię hybrydy sobie samodzielnie i nie widzę różnicy w efekcie z salonu, a oszczędzam. Preferuję taniego i dobrze dostępnego Semilaca, nic nie odpryskuje, zawsze ładnie wygląda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *