kobiecy.pl

Dedykacja do książki: zaskocz bliską ci osobę!

dedykacja do książki

dedykacja do książki

Dedykacja do książki to miły sposób na wyrażenie uczuć do obdarowywanej osoby. Kiedyś dedykacja była używana przez autorów książek i przeznaczona dla bliskich im osób lub muz, które natchnęły ich do stworzenia dzieła. Dzisiaj jest pięknym dodatkiem do książkowego prezentu.

Dedykacja do książki – jak ją napisać?

Aby wpis do książki w postaci dedykacji był wartościowy, musi być napisany w odpowiedni sposób. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na schludność pisma. Musi być wyraźne. Poza tym treść dedykacji powinna być dopasowana do relacji, jaka łączy cię z obdarowywaną osobą. Dobrze też oznaczyć wpis datą, szczególnie jeśli książka wręczana jest z okazji urodzin czy ważnej rocznicy. Dedykację możesz napisać na pierwszej stronie książki albo do dołączonej do niej karteczki. Warto również dostosować treść wpisu do rodzaju książki, co stworzy spójną całość. Szukasz inspiracji na ciekawą dedykację do książki? Mamy dla ciebie kilka propozycji! 

Dedykacja do książki dla przyjaciółki/przyjaciela

Dedykacja dla przyjaciela czy przyjaciółki może mieć różny charakter. Może to być humorystyczny wpis albo pełen ciepłych słów. Dostosuj go do okazji lub do treści książki.

Dedykacja dla ukochanej osoby

Dedykacja wpis do książki dla ukochanej osoby może być podobna jak ta dla przyjaciela albo składać ze słów wyrażających uczucia miłosne. Może przywoływać wspólne wspomnienie, dzień, w którym się poznaliście czy opisywać ulubioną cechę partnera. Jej zadaniem jest wywołanie ciepłego uczucia w sercu.

Dedykacja w książce to drobiazg, który nic nie kosztuje, a staje się pamiątką na lata. Często cenniejszą niż jakikolwiek inny prezent.

Dedykacja do książki na ślub

Wybierasz się na ślub bliskich osób? Książka z dedykacją może okazać się świetnym prezentem. Oto, co możesz w niej napisać:

Dedykacja dla dziecka

Darując dziecku książkę warto w dedykacji zwrócić się do jego zainteresowań i treści książki:

Dedykacja do książki od wychowawcy

Dedykację w książkę może wpisać także nauczyciel na przykład z okazji zakończenia roku szkolnego lub wybitnych osiągnięć ucznia. Taka książka będzie dla niego świetną pamiątką!

Dedykacja do książki to coś bezcennego – dla obdarowanej osoby stanie się pamiątką na lata, do której zawsze będzie można wrócić. Pięknie napisana skłoni do namysłu bądź wywoła łzy wzruszenia. Zabawna – pozostanie w pamięci na długo. Na napisanie jej poświęcisz chwilę, a sam wpis do książki będzie żył latami.

Exit mobile version