Dekoracje na Wielkanoc – pomysły i inpiracje

Dekoracje na Wielkanoc

Dekoracje na Wielkanoc to nie tylko możliwość zmiany charakteru wnętrza, ale też sposób, by podkreślić wagę święta. Chociaż w Polsce o wiele większą wagę przywiązuje się do Bożego Narodzenia, to dla wiernych właśnie Wielkanoc jest najważniejszym świętem chrześcijańskim. Dekoracje na Wielkanoc zaczynamy zwykle od przygotowanie pisanek oraz świątecznego koszyczka, jednak nie mniej ważne są dekoracje stołu. Coraz chętniej także przystrajamy mieszkania i domy z okazji Wielkanocy. Jednocześnie nie trzeba się wykosztowywać, aby nadać świąteczny klimat wnętrzu. Ogromną popularnością cieszą się dekoracje na Wielkanoc z papieru, a hasło “Wielkanoc dekoracje zrób to sam” pojawia się wyszukiwarce niezwykle często. Podpowiadamy, jak przygotować piękne dekoracje wielkanocne!

Sprawdź, kiedy wypada Wielkanoc 2017 >>>

Dekoracje stołu na Wielkanoc

Dekoracje stołu na Wielkanoc to ważny element świątecznych przygotowań. Jeżeli myślimy o czymś skromnym, warto postawić na wiosenne kolory, które niewątpliwie kojarzą się z Wielkanocą. Mowa tu oczywiście o odcieniach zieleni, żółtego, różu i ponadczasowej bieli. Ta ostatnia dodaje każdemu stołowi elegancji i klasy, dlatego wystarczy, że położycie biały obrus oraz zastawę, a efekt będzie zniewalający. Bardzo prostą metodą na ozdobienie takiego stołu mogą być wielkanocne dekoracje – stroiki. Własnoręcznie przygotowanie takiej ozdoby również nie jest bardzo trudne – zobaczcie film poniżej:

https://youtu.be/teoBSAd-NXM

Inną formą na udekorowanie stołu są dekoracje z jajek na Wielkanoc. Możecie kupić duże ozdobne pisanki i ustawić je na stole lub położyć własnoręcznie pomalowane jajka w niewielkim koszyczku. Warto pamiętać, by dekoracja stołu nigdy nie przeszkadzała biesiadującym i aby nikogo nie zasłaniała. Jeżeli Wasze dekoracje są bardzo okazałe – warto ustawić je na końcu stołu, tam gdzie nikt nie siedzi.

Dekoracje na Wielkanoc (fot. www.westwing.pl)
Dekoracje na Wielkanoc na stół (fot. www.westwing.pl)

Dekoracje domu na Wielkanoc

Coraz większą popularnością cieszą się też dekoracje świąteczne na Wielkanoc, które przyozdabiają cały dom lub mieszkanie. Mogą to być stroiki, kwiaty, kolorowe jajka czy zajączki umieszczone w oknach. Na zachodzie dużą popularnością cieszą się również dekoracje na Wielkanoc umieszczane w ogrodach, więc jeśli masz swój własny domowy ogród – być może skusisz się na przyozdobienie go. Oczywiście wybór w sklepach jest tak ogromny, że łatwo można przesadzić ze świątecznymi ozdobami, dlatego zawsze zachęcamy do umiaru. Zobacz niedrogie pomysły na dekoracje na Wielkanoc jak zrobić:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *