kobiecy.pl

Dlaczego nie chudnę mimo diety [najczęstsze przyczyny]

dlaczego nie chudnę

elements.envato.com

Chcesz zrzucić parę kilogramów i zastanawiasz się, dlaczego nie chudnę mimo diety? Ilość tkanki tłuszczowej oraz trudności w jej zniwelowaniu mogą mieć podłoże genetyczne lub zdrowotne, jednak najczęściej problem leży w naszej diecie i braku aktywności fizycznej. Mniejsza podaż kalorii to droga do krótkotrwałej utraty wagi, której wskazówka w pewnym momencie staje i nie chce drgnąć.

Błędy w odchudzaniu – złe odżywianie

Jeśli jesteś na diecie od dłuższego czasu i nadal nie widzisz pożądanych rezultatów, to najwidoczniej coś jest nie tak. Być może dieta jest nieprawidłowo ułożona albo nadal dostarczasz zbyt dużo kalorii swojemu ciału. Albo zbyt mało… Warto skonsultować się z dietetykiem, który pomoże ci dopasować odpowiednią dietę. Być może robisz jeszcze takie błędy jak:

dlaczego nie chudnę / unsplash

Ćwiczę i nie chudnę

Wszyscy wiemy, że dieta bez ćwiczeń nie daje aż tak dobrych rezultatów. Dobrze wiec ćwiczysz i zdrowo się odżywiasz, ale nadal waga stoi w miejscu? Znów zadajesz sobie pytanie “dlaczego nie chudnę mimo diety i ćwiczeń?”. Może robisz którąś z tych rzeczy:

Dlaczego nie chudnę mimo diety – inne przyczyny

Pośród powyżej wymienionych punktów nie znalazłaś niczego, co robisz źle, ale nadal nie chudniesz? Oto jeszcze kilka dodatkowych przyczyn i błędów, które pomogą odpowiedzieć na pytanie “Dlaczego nie chudnę mimo diety?’:

Zobacz też: Prawidłowa waga do wzrostu

Exit mobile version