Farbowanie trampek i skórzanych butów

farbowanie trampek

Przygotowaliśmy dla Was kilka pomysłów na efektowne farbowanie trampek i butów. Wybierz któryś z nich i przekonaj się, że jest to świetna zabawa, która przyniesie Ci dużo pożytku.

Farbowanie trampek i nie tylko…

Zapewne masz gdzieś na dnie szafy starą parę butów, której nie wyrzuciłaś, bo masz do nich sentyment lub po prostu nie pasują do niczego pod względem koloru. Być może posiadasz także parę ślubnych butów, które bezużytecznie stoją na półce i łapią kurz. Możesz ja nadal wykorzystać i podarować im drugie życie. Sposobem na to jest farbowanie butów. Jakkolwiek to brzmi, wbrew pozorom nie jest to taka trudna sprawa. Przy odrobinie wysiłku sprawisz, że Twoje buty znów staną się częścią wielu modnych stylizacji. Co powiesz na farbowanie trampek i innych butów?

Farbowanie butów skórzanych

Co potrzebujesz:

  • mydło do skóry
  • farba do skóry w wybranym kolorze
  • pasta do butów w podobnym lub takim samym kolorze jak farba
  • dwa pędzle: jeden większy do powierzchni, drugi mały do pokrycia detali
  • gąbka
  • rajstopy / bawełniana szmatka

Od czego zacząć? Najpierw musisz oczyścić i zmiękczyć skórę za pomocą specjalnego mydła. W opakowaniu mydła do skóry znajdziecie gąbeczkę, którą trzeba lekko zwilżyć, nałożyć na nią mydło i delikatnie oczyścić nią buty. Mydło to ma też tę zaletę, że naprawdę doskonale czyści. Zauważysz, że znikną nawet niektóre drobie ryski i przebarwienia.

Teraz możemy już przejść do farbowania. Na opakowaniu każdej zakupionej przez Ciebie farby do skóry powinna być instrukcja, więc postępuj zgodnie z nią. Większym pędzlem równomiernie rozprowadź farbę na większej powierzchni buta, zaś detale jak krawędzie czy załamania potraktuj mniejszym pędzelkiem. Zamiast pędzelków możesz też rozprowadzić farbę za pomocą gąbki. Po pokryciu farbą całych butów, pozwól im wyschnąć. Może to potrwać około 8 godzin. Następnie je wypoleruj za pomocą starych rajstop albo bawełnianej szmatki oraz pasty do butów w takim samym lub chociaż bardzo podobnym kolorze jak farba.

Poniżej znajdziesz filmik, który pokazuje jak farbować buty wykonane z zamszu:

Farbowanie trampek

O tym, że trampki można przerabiać na wiele sposobów wiemy doskonale. Możemy malować na nich wzorki, np. za pomocą zwykłego korektora do długopisu albo za pomocą farb. A jak całkowicie zmienić ich kolor? To proste.

Co potrzebujesz:

  • białe tenisówki
  • barwnik do materiału w wybranym kolorze
  • wazelina
  • bawełniana ściereczka

Jeśli masz już wszystko, to najpierw rozpuść barwnik w misce z ciepłą wodą. Następnie weź trampki i jeżeli nie chcesz, aby zafarbowała także guma, to pomsmaruj ją ciekną warstwą wazeliny. Wyjmij też sznurówki. Później zmocz trampki w czystej wodzie dzięki temu barwnik lepiej się wchłonie. Teraz możesz już przystąpić do farbowania butów. Zanurz trampki w wodzie z barwnikiem i potrzymaj kilka minut. Kiedy kolor będzie już dla Ciebie satysfakcjonujący, wyjmij je i delikatnie przetrzyj bawełnianą ściereczką. Potem wypłucz trampki w wodzie, do momentu aż woda będzie całkowicie czysta. Następnie wysusz buty. Gotowe.

Poniżej znajdziesz też filmik, który pokaże Ci w jaki sposób kreatywnie przemalować swoje trampki:

I jak? Spróbujesz zabawić się w farbowanie trampek oraz butów? Jak widzisz, to wcale nie takie trudne, a efekty jakie możesz uzyskać są bardzo zachęcające. Zatem do dzieła! Podaruj swoim butom całkowicie nowe życie i baw się modą!

 

Opublikowany w Moda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *