kobiecy.pl

Fryzura bob. Komu pasuje i jaką wybrać?

fryzura bob

Fotolia

Fryzura bob to zdecydowanie jedno z najmodniejszych cięć zarówno wśród najnowszych trendów, jak i w ostatnich latach. Zobacz komu pasuje i jak ją nosić.

Fryzura bob – ponadczasowa i klasyczna

Fryzura bob to zdecydowanie jedno z najmodniejszych cięć zarówno wśród najnowszych trendów, jak i w ostatnich latach. Swoją popularność zawdzięcza… uniwersalności. Typów bobów jest wiele, dzięki czemu pasują niemal do każdego typu kształtu twarzy i dobrze prezentują się u kobiet niemal w każdym wieku. Najprościej można ją opisać w ten sposób, że jest to fryzura nieco dłuższa z przodu i krótsza z tyłu. Do wyboru mamy zarówno bobu klasyczne (do ramion), jak i dłuższe czy krótsze. Modnie będą wyglądać zarówno proste włosy, jak i loki czy fale obcięte w ten rodzaj fryzury. To wszystko sprawia, że fryzura bob jest jedną z najchętniej wybieranych przez kobiety na świecie już od kilku lat. Ważne jest jednak odpowiednie, profesjonalne cięcie dopasowane do naszego kształtu twarzy i rodzaju włosów.

Fryzura bob – ponadczasowa i klasyczna (kolaż redakcja, materiały Pinterest)

Sprawdź:

Krótki bob – komu pasuje?

Krótki bob pasuje wielu kobietom, ale będzie on się nieznacznie różnił w długości i typie cięcia w zależności od kształtu twarzy. Panie o okrągłej buzi powinny wybrać boba kończącego się tuż za brodą, z kolei przy pociągłej twarzy lepiej sprawdzi się nieco krótsze cięcie. Jeśli mamy twarz kwadratową, dobrze będzie wyglądać bob sięgający za brodę, ale włosy powinny być lekko wycieniowane, nadając lekkości całej twarzy. Jeszcze krótszego boba, ale dobrze wycieniowanego powinny wybrać panie o kształcie twarzy trójkąta lub serca.

Zobacz też:

Long bob – komu pasuje długi bob?

Długi bob to hit ostatnich lat, wybierany między innymi przez takie gwiazdy jak Kim Kardashian. Włosy w tej fryzurze sięgają przynajmniej do ramion. Dłuższe włosy świetnie wyszczuplą i odmłodzą twarz, pod warunkiem, że są dobrze obcięte i dożywione. Możemy też zdecydować się na boba w stylu retro – z grzywką. Najczęściej długiego boba nosi się na prostych włosach, które dodatkowo można podwinąć do środka. Taka fryzura jest elegancka i nawiązuje do modnego wciąż stylu retro. Ciekawą propozycją stylizacji long boba jest tzw. glass hair. Poniżej znalazłyśmy dla was wideo, które obrazuje jak osiągnąć efekt “szklanych włosów”.

Exit mobile version