kobiecy.pl

Fryzury dla okrągłej twarzy

krótka fryzura do okrągłej twarzy

Unplush

Znalezienie najlepszej fryzury dla okrągłej twarzy może być wyzwaniem, jednak pamiętając o kilku zasadach nie jest to wcale takie trudne. Odpowiednio dobrana fryzura dla okrągłej buzi skutecznie złagodzi jej linie oraz nieco ją wyszczupli. Jeśli zastanawiasz się, jaka fryzura dla okrągłej twarzy jest najlepsza, stajesz przede wszystkim przed dylematem – krótkie czy długie włosy? Najczęściej panie o okrągłej twarzy decydują się zapuścić włosy, jednak nie zawsze jest to najlepsze rozwiązanie. Dlaczego? Sprawdźmy!

Długie fryzury dla pulchnej twarzy

Okrągła buzia, jak już wspomnieliśmy, wymaga wyszczuplenia. Większość z nas decyduje się na długie włosy. Sama długość, nie jest jednak kluczem do sukcesu. Jeśli chcesz, by twarz wyglądała szczuplej, staraj się modelować włosy tak, by delikatnie opadały na twarz. Możesz też zdecydować się na pazurki. Jeśli będą do wysokości brody nawet czesząc włosy w kucyk czy też robiąc koka możesz pozostawić kilka niesfornych kosmków, które “zrobią robotę” i wyszczuplą twarz.

O tym pamiętaj!

Krótkie fryzury do okrągłej twarzy

Pełne policzki, dosyć niskie czoło oraz krótki podbródek – to cechy charakterystyczny twarzy okrągłej. Dobrze dobrana fryzura powinna przede wszystkim wyrównać proporcje i jak najbliżej zbliżyć kształt buzi do owalu. Jeśli decydujesz się na krótką fryzurę do okrągłej twarzy, pamiętaj:

Jaka grzywka do okrągłej twarzy?

Szukając fryzury do twarzy okrągłej, weź też pod uwagę cięcie grzywki. Przede wszystkim unikaj prostych i ciężkich grzywek. O wiele korzystniej będzie wyglądała grzywka zaczesana na bok i lekko pocieniowana. Korzystnie będziesz wyglądać z dłuższą, która opada na boki, bądź tylko na jeden z nich. Fryzura dla pulchnej twarzy często mają przedziałek na środku, by równomiernie wyszczupliły buzię, jednak zaczesanie włosów na bok daje podobny efekt oraz niezwykle modny wygląd.

 

Upięcia i fryzury wyszczuplające twarz

Na specjalne okazje będziesz prawdopodobnie szukać odpowiedniego upięcia lub uczesania – fryzury wyszczuplającej twarz. Modne fryzury dla okrągłej twarzy skupiają się wokół fal i loków, które dodają kobiecości i nieco romantycznego looku. Pamiętaj jednak, że jeżeli nosisz krótsze włosy – fale i loki nie są dla Ciebie. W przypadku okrągłej buzi te fryzury sprawdzają się tylko na długich włosach. Unikaj raczej wysokich upięć, a jeśli się na nie decydujesz – zostawi kilka pasm grzywki, dzięki czemu wyszczuplisz twarz. Fryzury dla okrągłej twarzy świetnie prezentują się jeśli są niesymetryczne, dlatego bardzo ciekawie będzie wyglądał falowany kucyk lub piękny, gruby warkocz zarzucony na bok.

Zobacz też:

Exit mobile version