Jak nosić glany z jeansami i sukienkami?

jak nosić glany z jeansami

Glany to buty niesamowicie uniwersalne. Jak nosić glany z jeansami? Jak zestawiać je z sukienkami? Sprawdźmy!

Buty glany – historia mody

Glany to jedna z tych części garderoby, która ma tak samo wielu zwolenników, jak i przeciwników. Kojarzone są przede wszystkim z subkulturami, chociaż wiele osób w młodości miało z nimi swój krótszy lub dłuższy epizod. Skąd się wzięły? Pierwsze buty tego typu nosili górnicy jeszcze w XIX wieku. Charakteryzowała je bardzo ciężka podeszwa, ale buty, jakie znamy obecnie znane są modzie od 1960 roku. Niedługo potem doszło do ich popularyzacji, do czego na pewno przyczyniła się marka Martens. Glany Martensy to marzenie każdego miłośnika tych ciężkich butów. Początkowo dostępne były tylko w jednym kolorze – ciemnowiśniowym. Jednak dzisiaj najpopularniejsze są zdecydowanie czarne modele, a kolor sznurówek określa przynależność do subkultury.

Jak nosić glany z jeansami i innymi spodniami?

Jak nosić glany? Oczywiście dzisiaj nie są one kojarzone jedynie z subkulturami takimi jak skin, punk czy goth. Możemy nosić je z powodzeniem nie czując więzi z żadnym z tych nurtów, a jedynie podążać za własnym modowym gustem. A ponieważ obecnie moda pozwala na wiele, to nic nie stoi na przeszkodzie, by nosić glany do sukienki czy z krótkimi spodenkami. Oczywiście świetnie będą wyglądać także do jeansów czy bojówek, w zależności do tego jaki charter stylizacji chcemy uzyskać. Dodatkowym plusem jest to, że obecnie na rynku klasyczny kształt tych butów ulega często przekształceniu i tak możemy kupić np. krótkie glany, z klamrami czy na obcasie. Nie brakuje również wielu kobiecych kolorów i wzorów – żółte, czerwone, białe buty znajdziemy w niemal każdej kolekcji Martens, a wiele sieciówek sprzedaje również buty w kwiatki i inne kobiece wzory.
[krusze_embed_pin url=”https://www.pinterest.co.uk/pin/315955730101356564/” width=”medium”]
[krusze_embed_pin url=”https://www.pinterest.co.uk/pin/207095282849281349/” width=”medium”]
[krusze_embed_pin url=”https://www.pinterest.co.uk/pin/387872586649166824/” width=”medium”]

Glany – sklep, cena

Tego typu obuwie nie należy do najtańszych, a to ze względu na wysoką jakość wykonania. Kupimy je przede wszystkim w sklepach firmowych, np. Martens lub Steel oraz w sklepach internetowych. Wiele sieciówek wprowadza do swoich kolekcji buty o podobnym kroju, jednak warto pamiętać, że oryginalne modele będą wyróżniać się znacznie twardszą podeszwą, okuciami oraz metalowymi wkładkami. Ceny takich butów wahają się od 200 do około 500 zł.
[koc_offers posts_per_page=”15″ category=”kobiety” tag=”botki-sznurowane”]

Opublikowany w Moda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *