Henna pudrowa brwi [na czym polega i czy warto?]

Marzysz o pięknych i wyraźnych brwiach? Jeśli tak, to powinna cię zainteresować henna pudrowa. Na czym polega ten innowacyjny zbieg i jak długo utrzymują się efekty? Postanowiłyśmy to sprawdzić! Zobacz, czy warto się zdecydować na hennę pudrową. Podpowiadamy też, jak wykonać ją samodzielnie.

Henna pudrowa brwi: co to jest?

Henna pudrowa to całkowicie naturalny zabieg stylizacji brwi, który poprawia ich kształt oraz przyciemnia. Do jego wykonania wykorzystuje się specjalną mieszankę roślinną zawierającą naturalne barwniki. Zazwyczaj zawiera w sobie amlę, lawsonię i indigo. Czym się różni od henny zwykłej? Naturalnym składem!

Efekt po zabiegu jest bardzo efektowny i subtelny. Brwi stają się optycznie zagęszczone, a ich kształt jest wyrównany i symetryczny. Dodatkowo henna odżywia włoski oraz skórę na łuku brwiowym. Zabieg ten stanowi doskonałą alternatywę dla makijażu permanentnego, który boli i jest dosyć inwazyjny. Henna zaś jest bezbolesna, a efekty długotrwałe. Cały proces trwa około 45 minut, a efekt utrzymuje się nawet do 6 tygodni. Zabieg możesz wykonać u kosmetyczki albo samodzielnie w domu.

Henna pudrowa w domu: jak zrobić ją krok po kroku?

Chcesz wykonać hennę brwi samodzielnie w domu? Żaden problem! To nie takie trudne. Będziesz potrzebować henny. Gdzie ją kupić? Najłatwiej saszetki z henną kupić przez internet. Nie kosztują wiele i starczają na dość długo. Jak nakładać hennę pudrową samodzielnie w domu? 

  • Zacznij od wykonania pasty. Zmieszaj saszetkę henny z wodą utlenioną. Konsystencja będzie przypominać sos sojowy. Jeśli jest zbyt gęsta dodaj odrobinę wody.
  • Przygotuj brwi: umyj je i odtłuść tonikiem.
  • Wyznacz kredką oczekiwany kształt brwi. Pamiętaj, że henna bardzo szybko farbuje skórę.
  • Nałóż pierwszą warstwę henny, zwracając uwagę, by dokładnie wypełnić wszelkie ubytki między włoskami. Odczekaj około 20 minut.
  • Nałóż drugą warstwę, zakrywając wszelkie prześwity. Odczekaj 10 minut.
  • Usuń hennę – zacznij od wyczesywania jej z włosków. Następnie przemyj wilgotnym wacikiem.
  • Zabieg zakończ depilacją i regulacją kształtu brwi.

Efekt powinien utrzymać się przez około 6 tygodni. Brwi staną się wyraźnie ciemniejsze i stylowe.

Cena zabiegu i henny w saszetkach

Cenna henny pudrowej zależy od tego, czy chcesz wykonać ten zabieg w domu czy w salonie kosmetycznym. Zabieg w salonie kosmetycznym kosztuje zazwyczaj od 60-100 zł. Cena zależna jest od miasta i konkretnego salonu. Saszetki z henną zakupione w sklepie internetowym możesz znaleźć w przedziale cenowym od 50 do około 80 zł. Z całą pewnością warto wypróbować! Pamiętaj tylko, aby przed zabiegiem wykonać test uczuleniowy. Mimo, że jest to produkt naturalny, henna również może podrażnić!

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *