kobiecy.pl

Ile kalorii ma alkohol? Czy przyczynia się do tycia?

ile kalorii ma alkohol

Alkohol a tycie / pixabay

Chcesz wiedzieć, ile kalorii ma alkohol i czy sprawi, że utyjesz? Prawda niestety może okazać się brutalna. Jeśli więc lubisz raz na jakiś czas sobie wypić, koniecznie zobacz, jak alkohol wpływa na twój metabolizm. Od dawna wiadomo już, że związek alkohol a tycie, to jedna z oczywistych przyczyn utrudniających zrzucenie zbędnych kilogramów. Dlaczego tak się dzieje?

Alkohol a tycie

Jeśli jesteś tutaj, bo zadajesz sobie pytanie, czy od alkoholu się tyje, to musimy cię zmartwić. Niestety odpowiedź brzmi: TAK. Dzieje się tak ponieważ jest on wysokokaloryczny. Dostarcza organizmowi tak zwanych pustych kalorii, którą są kompletnie bezwartościowe. Oprócz tego wpływa na pojawienie się tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha, którą bardzo ciężko jest zredukować.

Kaloryczność alkoholu można zobaczyć na przykładzie wina. Jeden kieliszek wina odpowiada kaloryczności kawałka ciasta lub tabliczki czekolady! Jeśli spożywasz alkohol sporadycznie, dostarczasz swojemu ciału około 2000 kal miesięcznie. To dużo, prawda? Czasami przed napiciem się warto pomyśleć, czy chcesz męczyć się dłużej nad zrzuceniem tej nadwyżki na siłowni. Chwila zapomnienia, która kosztuje dużo godzin spędzonych na intensywnym treningu!

Dlaczego picie alkoholu sprawia, że tyjemy?

Istnieje kilka przyczyn:

Ile kalorii ma alkohol / pixabay

Ile kalorii ma alkohol?

Czy od piwa się tyje? Czy od wódki się tyje? Takie pytania, często przychodzą do głowy miłośnikom tych trunków. Otóż, jak już wspomnieliśmy od każdego rodzaju alkoholu się tyje. Niektóre rodzaje alkoholu są bardziej, a niektóre mniej kaloryczne. Jeśli już więc zdecydujesz się na wypicie kieliszka na imprezie, postaraj się więc wybrać taki, który jest wypełniony niskokalorycznym alkoholem. Okazuje się, że brandy ma najmniej kalorii, bo około 65. Czysta wódka to jakieś 110 kcal, a piwo to aż 250 kcal! Dobrym wyborem będzie również wino wytrawne, które ma około 80 kcal.

Alkohol kalorie – tabela

W internecie możesz znaleźć szczegółową tabelę, która pokazuje, ile kalorii ma poszczególny alkohol. Poniżej spisaliśmy najpopularniejsze trunki/drinki i ich kalorie:

Czy od wina się tyje? / pixabay

Jak pić, żeby nie utyć?

Wiemy, już ile kalorii ma alkohol, ale oczywiście wszystko jest dla ludzi. Nikt nie zabrania ci pić. Musisz to tylko robić z głową i umiarem. Wtedy unikniesz nie tylko dziwnych sytuacji, ale także i oponki na brzuchu. Oto kilka zasad racjonalnego picia alkoholu:

Zobacz też:

Exit mobile version