Ile kosztuje przedłużanie włosów i jaką metodę wybrać?

ile kosztuje przedłużanie włosów

Jesteś ciekawa, ile kosztuje przedłużanie włosów, bo twoje naturalne są cienkie i “płaskie”? Zabieg ten może się okazać dla ciebie ratunkiem. Jednak zanim się na niego zdecydujesz warto poznać kilka faktów o nim oraz dobrać odpowiednią metodę.

Przedłużanie i zagęszczanie włosów – na czym polega

Przedłużanie i zagęszczanie włosów to zabieg, który ma na celu poprawę wyglądu fryzury. W tym celu wykorzystuje się specjalne doczepy, które mogą być wykonane z naturalnych lub syntetycznych włosów. Oczywiście od jakości doczepów zależna jest cena zabiegu. Przedłużanie włosów najlepiej wykonywać w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że rezultat będzie naturalny i zgodny z oczekiwaniami. Dobrze wykonany zabieg może naprawdę stworzyć burzę, pięknych włosów. Należy jednak dobrać odpowiednią metodę oraz rodzaj doczepów. Zależy to nie tylko od ceny, ale także i od stanu twoich naturalnych włosów.

Przedłużanie włosów: metody

Istnieje wiele metod przedłużania i zagęszczania włosów. Wymienimy je wszystkie, ale opiszemy tylko te najpopularniejsze i najczęściej polecane:

 • metoda kanapkowa
 • metoda keratynowa
 • laserowa
 • taśmowa
 • warkoczykowa
 • ultradźwiękowa
 • tulejkowa
 • metoda przedłużania za pomocą mikroringów
 • pętelkowa
 • metoda injection
 • siateczkowa
 • clip on/off

Przedłużanie włosów: metoda kanapkowa

To jedna z najbardziej popularnych i najłatwiejszych metod przedłużania włosów. Polega na równomiernym doczepianiu pasm włosów do wydzielonych sekcji. Mocowania znajdują się przy skórze, dlatego są niemal niewidoczne. Metoda ta jest polecana dla cienkich włosów, które chcemy w szybki sposób zagęścić. Rezultat może utrzymać się nawet do 9 miesięcy. Włosy przedłużone tą metoda można dowolnie spinać i układać.

Przedłużanie włosów metodą keratynową

Metoda ta inaczej zwana jest metodą na ciepło. Tutaj doczepy mocuje się za pomocą gorącej keratyny. Wykorzystuje się tutaj specjalną zgrzewarkę lub pistolet keratynowy. Metoda jest bardzo trwała i wygląda niezwykle naturalnie. Jednak należy ją powtarzać co 3-4 miesiące, gdyż pod wpływem wzrostu włosów zgrzewy zaczynają być po jakimś czasie widoczne. 

Laserowe przedłużanie włosów

To bardzo trwała metoda przedłużania włosów, ale dosyć droga. Jest idealna dla kobiet o bardzo cienkich włosach, gdyż mocowania są niewidoczne, a doczepy bardzo lekkie. Pasma włosów wykorzystywane przy tej metodzie do złudzenia przypominają prawdziwe włosy. Bardzo łatwo je pielęgnować. Trwałość efektu może sięgać nawet do 6 miesięcy. 

Przedłużanie włosów: ultradźwięki

To metoda, która praktycznie nie niszczy włosów, gdyż wykonuje się ją na zimno. Zabieg wykonywany jest za pomocą specjalnego urządzenia, które generuje fale ultradźwiękowe łączące sztuczne włosy z naturalnymi. Przedłużanie ultradźwiękowe jest na tyle trwałe, że ciężko je usunąć i niestety można przy tym zniszczyć włosy. Efekt utrzymuje się do około pół roku.

Ile kosztuje przedłużanie włosów

Cena przedłużania włosów zależna jest od rodzaju doczepów oraz od metody. Najdroższa jest metoda ultradźwiękową, gdyż potrafi kosztować nawet do 3000 zł. Najtańsza metoda to kanapkowa, gdyż można się zamknąć w przedziale 100 – 250 zł. Metodę tę można wykonać samodzielnie w domu. Zabieg przedłużania laserowego włosów to cena około 700 – 1500 zł. Cena keratynowego przedłużania włosów waha się natomiast od 800 zł do 2500 zł. Za metodę clip on/off zapłacimy do 700 zł.

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *