kobiecy.pl

Infuzja tlenowa: na czym polega, efekty i przeciwskazania

infuzja tlenowa

infuzja tlenowa / unsplash

Infuzja tlenowa to coraz popularniejszy zabieg medycyny estetycznej. Czy warto się na nią zdecydować i czy jest bezpieczna? Zanim się zdecydujesz zapoznaj się z ważnymi informacjami, poznaj efekty oraz przeciwskazania do zabiegu.

Infuzja tlenowa: co to jest

Infuzja tlenowa na twarz to zabieg polegający na wtłaczaniu tlenu pod ciśnieniem. Wykonuje się go za pomocą specjalnego aplikatora, aby tlen był całkowicie czysty i bezpieczny. W trakcie zabiegu wtłaczana jest także ampułka witaminowa oraz kwas hialuronowy. Można tutaj użyć nawet dwa rodzaje kwasów. Wtłaczanie tlenu sprawia, że wszelkie odżywcze substancje wchłaniają się o wiele szybciej i lepiej. Dzięki temu efekt jest niemalże natychmiastowy.

Zobacz, na czym polega mikrodermabrazja!

Infuzja trwa około półtorej godziny i jest bezbolesna. Nie wymaga również rekonwalescencji. Skóra po zabiegu nie powinna być podrażniona ani wymagać unikania słońca. Ponadto zabieg ten nie musi być wykonywany tylko na twarz. Może być również na szyję lub dekolt. Istnieje również infuzja tlenowa na włosy. Zabieg polecany jest dla skóry zmęczonej i dojrzałej. Sprawdzi się też dla osób cierpiących na trądzik różowaty.

Jaka jest cena zabiegu? Wszystko zależy od salonu, ale zazwyczaj koszt zabiegu na twarz oscyluje wokół 250 zł, a na twarz i szyję 300 zł. 

Infuzja tlenowa: efekty

Jakich efektów możesz się spodziewać po infuzji? Przede wszystkim jest to spłycenie zmarszczek oraz wyrównanie kolorytu skóry. Ponadto można zauważyć ten poprawę elastyczności i jędrności. Poprawia się także poziom naturalnego nawilżenia. Skóra staje się promienna, młodsza i dotleniona. Efekty jednego zabiegu utrzymują się przez około dwa tygodnie.

Przeciwwskazania do zabiegu

Do najpopularniejszych przeciwskazań do tego zabiegu należą:

Infuzja tlenowa: jak często

Aby zabieg przyniósł efekty bardziej długotrwałe i wyraźniejsze, należy wykonać przynajmniej 6 serii. Specjaliści zalecają powtarzać infuzję co 2 tygodnie. Nie należy wykonywać jej zbyt często, gdyż może to zaowocować przeciwnym i niepożądanym rezultatem.

Infuzja tlenowa a oxybrazja

Czym różnią się oba zabiegi? Przede wszystkim oxybrazja polega na złuszczaniu martwego naskórka za pomocą wtłaczania tleniu i soli fizjologicznej. Jest to zabieg polecany dla skóry wrażliwej, trądzikowej i skłonnej do podrażnień. Doskonale oczyszcza i przynosi ukojenie podrażnionej skórze. Zadaniem infuzji jest pozbycie się zmarszczek i ujędrnienie skóry, dlatego wykorzystuje ona kwas hialuronowy oraz szereg witamin i minerałów.

Czym jest mezoterapia mikroigłowa? Sprawdź!

Exit mobile version