Jak narysować kreskę eyelinerem?

jak narysować kreskę eyelinerem

Każda kobieta lubi się czasem ładnie umalować. Odpowiedni makijaż sprawia, że twarz wygląda o wiele lepiej, bardziej proporcjonalnie i wyraźnie. Dzięki makijażowym trikom możemy zamaskować najróżniejsze niedoskonałości i sprawić, że będziemy wyglądać perfekcyjnie. A co jest najtrudniejszego w makijażu? Wiele kobiet uważa, że malowanie kreski na powiece. Zgadzasz się z tym? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie kilka wskazówek, jak narysować kreskę eyelinerem w pisaku.

Jak narysować kreskę eyelinerem?

Zanim zabierzesz się za malowanie kreski, najpierw dopasuj jej rodzaj do kształtu Twoich oczu. Oto, jak to zrobić:

  • oczy okrągłe – duże, okrągłe oczy są powodem zazdrości wielu kobiet. Jednak kobiety, które je posiadają z pewnością wiedzą, że ten kształt nie jest taki prosty jeśli chodzi o makijaż oczu. Najlepszą kreską dla Ciebie będzie taka, która nada oczom migdałowy kształt. Zacznij więc malować kreskę mniej więcej od połowy oka i lekko wyjedź eyelinerem poza granicę zewnętrznego kącika pociągając kreskę delikatnie w górę. Nigdy nie maluj kreski na całej długości powieki.
  • oczy z opadająca powieką – to dosyć trudny kształt, jeśli chodzi o malowanie kreski, gdyż na powiece nie ma zbyt dużo miejsca. Wybierz więc cienką kreskę wykonaną eyelinerem albo kredką, którą potem lekko rozmażesz. Pamiętaj też o wytuszowaniu rzęs. Bez tego efekt będzie mało gustowny, a oczy optycznie się zmniejszą.
  • małe oczy – pierwsze, co musisz zrobić to podkreślić wodną linię dolnych powiek kredką w kremowym kolorze. Powiększy to optycznie oko. Następnie namaluj cienką kreskę na powiece górnej. Możesz też lekko pogrubić kreskę w zewnętrznym kąciku, co dodatkowo wysmukli oko.
  • skośne oczy – tutaj również przyda się kremowa kredka na wodnej linii oka. Górną kreskę poprowadź równo na całej długości powieki. Kreska powinna mieć średnią grubość. Nie zapomnij też o rzęsach!

NASZA RADA: Jeśli pierwszy raz rysujesz kreskę, to zacznij od tego, że namalujesz na powiece kilka czarnych kropek w miejscach, gdzie ma się pojawić linia. Następnie powoli i precyzyjnie je połącz.

Jak narysować kreskę eyelinerem krok po kroku

  1. Zacznij od narysowania kreski biegnącej wzdłuż linii rzęs od wewnętrznego do zewnętrznego kącika.
  2. Teraz wyobraź sobie linię łączącą zewnętrzny kącik oka z zewnętrznym końcem brwi. Wzdłuż tej linii narysuj kreskę. Przy zamkniętych oczach będzie ona pod kątem 45 stopni, ale na otwartym oku będzie jedynie nieznacznie unosić się do góry.
  3. Połącz linię narysowaną przy rzęsach z tą idącą w stronę brwi. Powstały “trójkącik” zamaluj eyelinerem.

I pamiętaj: praktyka czyni mistrzem! Nawet jeśli pierwsza próba się nie udała, z każdą kolejną będzie coraz lepiej.

Jak narysować kreskę eyelinerem – najciekawsze tutoriale

Wybraliśmy też dla Ciebie najciekawsze wideo poradniki, które doskonale pokażą Ci, jak precyzyjnie narysować kreskę eyelinerem. To nie takie trudne:

Czy wiesz już, jak narysować kreskę eyelinerem, aby była perfekcyjna i świetnie modelowała Twoje oko? Jeśli tak, to do dzieła! Wyczaruj swój idealny makijaż, który zachwyci wszystkich!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *