Jak nauczyć dziecko rysować?

jak nauczyć dziecko rysować

Rysowanie to dla większości dzieci ogromna frajda, a zarazem świetne ćwiczenie dla małych rączek. I o ile maluchy na początku dają wyraz swojemu artyzmowi w całkowicie nieskrępowany sposób, o tyle u wielu z nich wraz z wiekiem pojawia się potrzeba coraz dokładniejszego odwzorowania rzeczywistości. Jak nauczyć dziecko rysować ludzi, zwierzęta, a także przedmioty. Odpowiedź jest bardzo prosta!

Jak nauczyć dziecko rysować? To proste!

Rysowanie i kolorowanie jest nie tylko formą zabawy – wpływa też na rozwój umiejętności motorycznych i przygotowuje do nauki pisania. Trzymanie kredki to jedno, ale rysowanie wymaga także od dziecka wyobraźni i kreatywności. Gdy już maluch wymyśli, co chce narysować, pozostaje mu zaplanowanie, od czego zacząć i jak krok po kroku wykonać kolejne zadania. Cała czynność wymaga sporej koncentracji. I umiejętności, które z miesiąca na miesiąc i z roku na rok są coraz lepsze. Czy można dziecku pomóc w nauce rysowania? Jak to zrobić? Z podpowiedzią spieszy wydawnictwo WILGA i nowa mini seria książeczek “Rysowanie krok po kroku”.

"Rysowanie krok po kroku"
“Rysowanie krok po kroku” wydawnictwo WILGA

Rysowanie krok po kroku

Trudność nauki rysowania polega na tym, że my dorośli często sami nie posiadamy odpowiednich umiejętności, a narysowanie pieska, kotka czy jednorożca wydaje nam się zadaniem ponad nasze możliwości. Książeczka “Rysowanie krok po kroku” pokaże Wam, że każdy przedmiot czy zwierzę można narysować w zaledwie kilku krokach. Również bajowego jednorożca…

jak nauczyć dziecko rysować zwierzęta
“Rysowanie krok po kroku” wydawnictwo WILGA

Przyznacie, że proste, prawda? W podobny sposób można naszkicować koty, żabki, samochody, roboty, czy choćby kosmitów. Co więcej nauka rysowania jest świetną zabawą dla całej rodziny, a rysunki można ze sobą łączyć tworząc całe opowiadania. Koniecznie spróbujcie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *