Jak optycznie powiększyć mały salon?

Jak optycznie powiększyć salon?

Mały salon to problem z którym boryka się wiele osób. Urządzenie małego salonu to z pewnością nie lada wyzwanie, jednak przy odrobinie chęci i kilku prostych trikach nawet niewielkie wnętrza będą wyglądały na większe. Co więc zrobić, aby salon wydawał się większy i bardziej przestronny? Wbrew pozorom istnieją sposoby, aby optycznie powiększyć mały salon. Chcesz wiedzieć jakie?

Sprytne sposoby na mały salon

Jeśli nie możesz się poszczycić dużym metrażem, warto wykorzystać inne sposoby, dzięki którym salon będzie wydawał się większy. Przede wszystkim postaw na kolor. Nie jest tajemnicą, że małe ciemne kolory pomniejszają, a jasne powiększają. Zasada ta nie dotyczy jedynie ubrań, równie dobrze sprawdza się także w przypadku urządzania mieszkania. Mały salon będzie wydawał się większy jeśli jego ściany będą pomalowane na biały kolor. Oczywiście, można pokusić się o ciemne dodatki, jednak ciemne kolory ścian czy mebli jeszcze bardziej podkreślą jego niewielki metraż. Dlatego też pamiętaj, aby salon urządzić w jasnych odcieniach, dzięki temu będzie sprawiał wrażenie bardziej przestronnego.

mały salon
fot. Pixabay

Jak urządzić salon?

Innym sprawdzonym sposobem na aranżacje salonu jest zawieszenie lustra. Dzięki lustrzanemu odbiciu salon będzie wydawał się nawet kila razy większy niż jest w rzeczywistości. Świetnym pomysłem jest także powieszenie luster na dwóch przeciwległych ścianach. Pozwoli to na osiągnięcie zwielokrotnionego odbicia wnętrza, dzięki czemu będzie ono wydawało się zdecydowanie większe! Ważne jest także zachowanie proporcji. Zbyt duża ilość i wielkość mebli sprawi, że salon będzie ciasny, dlatego lepiej zdecydować się tylko na najważniejsze elementy wystroju.

Salon z aneksem kuchennym

Jeśli masz mały salon, świetnym pomysłem będzie połączenie go z kuchnią. W ten sposób wnętrza będą wyglądały na bardziej przestronne, a co za tym idzie będą większe i bardziej komfortowe. W ten sposób zaoszczędzimy dużo miejsca, a całość będzie wyglądała zarówno stylowo jak i funkcjonalnie. Ważne jest także by meble kuchenne pasowały do mebli salonowych. W ten sposób uda się zachować spójność i jednolity styl. Niezbyt dobrym pomysłem będzie wybór wzorzystych dodatków. Lepiej postawić na neutralne odcienie, dzięki temu wnętrza będą przytulne i klimatyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *