Jak optycznie zmniejszyć nos? [Sprawdzone triki i porady]

Jak optycznie zmniejszyć nos?

Jeśli zastanawiasz się, jak optycznie zmniejszyć nos, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Wcale nie musisz zbierać pieniędzy na operację plastyczną.

Jak optycznie zmniejszyć nos?

Jak zmniejszyć nos bez operacji? Przede wszystkim zapoznaj się z naszymi trikami makijażowymi, dzięki którym dowiesz się jak wyszczuplić nos oraz nieco go zmniejszyć – w każdym razie optycznie. Drugą rzeczą, jaką możesz zrobić to dobranie odpowiedniej fryzury. Masz długi nos, zastanawiasz się jaka fryzura będzie najlepsza? Czytaj dalej, a znajdziesz odpowiedź na pytanie jak zatuszować duży nos. Podpowiemy też oczywiście, jak jak optycznie zmniejszyć nos makijażem.

Jak zmniejszyć nos makijażem

Jeśli zastanawiasz się, jak makijażem zmniejszyć nos to musisz wiedzieć, że nie potrzebne będą ani bardzo wymyślne kosmetyki ani techniki makijażowe. Będziesz jedynie potrzebować podkładu w kolorze ciemniejszym od Twojego właściwego. Takim podkładem narysuj dwie linie – po jednej z każdej strony nosa, po czym delikatnie rozetrzyj linie, tak by przechodziły na nosie delikatnie niczym cienie. To prosty sposób, by wyszczuplić nos. Jeżeli jednak chcesz go nieco skrócić, możesz przypudrować ciemniejszym cieniem lub podkładem jego czubek. Dodatkowym trikiem będzie odwrócenie uwagi od nosa, poprzez mocne zaznaczenie oczu lub ust. Sposób by wyszczuplić nos makijażem doskonale obrazuje filmik poniżej.

Fryzura a długi nos

Inną metodą na to, by zmniejszyć optycznie nos jest wybór odpowiedniej fryzury. Jak zmniejszyć nos fryzurą? Przede wszystkim unikaj bardzo prostych linii cięcia, w tym krótkich bobów oraz prostych grzywek. Niekorzystnie wyglądają włosy ciasno upięte lub zaczesane do tyłu, np. koki. Zdecyduj się na grzywkę, jednak taką, która opada bokiem lub jest mocno wycieniowana. Wszelkie cieniowane cięcia również będą bardzo korzystnie wpływać na zmniejszenie nosa, ponieważ odwracają uwagę od jego prostej, wyrazistej linii. Bardzo kobiecym rozwiązaniem są loki, więc jeżeli masz kręcone włosy – korzystaj z tego, by zatuszować duży nos. Bardzo dobrze wykorzystując fryzurę optycznie zmniejszają swoje nosy np. Kayah czy Justyna Steczkowska, więc możesz zainspirować się ich lookiem.

https://www.instagram.com/p/BJCfM2yjim6

Pamiętaj, że większy nos może być także atutem, więc jeżeli nie masz pomysłu na to jak optycznie zmniejszyć nos, zawsze warto go zaakceptować. Odpowiedni makijaż i fryzura staną się jego uzupełnieniem i Twoim znakiem rozpoznawczym. Jeżeli jednak czujesz, że nie jesteś w stanie go zaakceptować, mamy nadzieję, że pomogłyśmy odpowiadając na pytanie,  jak optycznie zmniejszyć nos.

Zobacz też: Jak powiększyć usta?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *