Jak oszczędzać mając niemowlę?

Pojawienie się w domu niemowlęcia wiąże się z ogromnymi wydatkami. Są jednak rzeczy, na których można zaoszczędzić lub które można kupić taniej.

Ktoś obliczył, że wychowanie dziecka kosztuje tyle, co bardzo drogi luksusowy samochód. Jeśli Twój portfel nie pęka w szwach od nadmiaru gotówki czas zastanowić się, jak zmniejszyć wydatki na dziecko. Jest na to naprawdę wiele sposobów.

Pieluszki i kosmetyki
Od momentu narodzin niemowlaka pieluchy i kosmetyki stanowią poważną pozycję w domowym planie wydatków. Warto więc zastanowić się, jak kupić je taniej. Po pierwsze, jeżeli Twoje dziecko nie ma uczulenia i nie widzisz innych przeciwwskazań wypróbuj kilku producentów. Być może tańsza marka okaże się wystarczająca.
Po drugie rozglądaj się za promocjami w hipermarketach. Zazwyczaj raz w miesiącu w jednym z dużych hipermarketów znajdziesz promocję na pieluchy dla niemowląt. Można oszczędzić nawet do 10 zł na paczce, co w skali miesiąca oznacza jedną paczkę pieluch gratis.
Po trzecie niektóre sklepy oferują swoim klientom programy lojalnościowe. Zbierając punkty albo kupując w konkretne dni tygodnia możesz zapłacić mniej lub np. odebrać część wydanej sumy w bonach.
Kupując kosmetyki dla noworodka warto sięgnąć po specjalistyczne i delikatne specyfiki z apteki. Jeżeli jednak dziecko nie ma uczulenia, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wypróbować tańsze odpowiedniki. Zarówno w przypadku kosmetyków jak i leków można pytać o polskie odpowiedniki. Często niewiele różnią się składem, a są dwukrotnie tańsze.

2 replies on “Jak oszczędzać mając niemowlę?

  1. Drodzy rodzice, dla kilkumiesiecznych pociech nie obawiajcie takze kupowac ciuszkow o wiekszych rozmiarach – dziecko szybko wyrasta z ciuszkow, a w ten sposob straczy na dluzej – co takze jest oszczednoscia

    1. Jasne! Zapomniałam o tym napisać! Ja pominęłam zupełnie rozmiar 74 🙂 Wystarczyło podwinąć rękawki i nogawki i było dobrze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *