Jak oszczędzać mając niemowlę?

Żywienie niemowlęcia
Drugim ważnym podpunktem w niemowlęcym budżecie wydatków jest kwestia żywienia dziecka. Nie ulega wątpliwości, że najtaniej jest karmić dziecko piersią. Bywa jednak, że nie ma takiej możliwości. Wówczas trzeba rozejrzeć się za ulubionym mlekiem modyfikowanym w aptekach internetowych i na Allegro. Przykładowo mleko Enfamil w stacjonarnej aptece kosztuje ok 30 zł. Kupując w aptece internetowej zapłacisz za nie około 20 zł. Niektóre apteki zastrzegają sobie, że aby skorzystać ze zniżki musisz kupić np. 6 sztuk. Karmiąc dziecko wyłącznie mlekiem modyfikowanym szybko je jednak zużyjesz, a oszczędność to 10 zł/sztuce w przypadku mleka Enfamil.
Około szóstego miesiąca przychodzi czas na rozszerzenie diety. Jeśli zamierzasz karmić niemowlę jedynie daniami w słoiczkach dla dzieci, musisz przygotować się na bardzo duży wydatek. Kupując jedzenie w sklepach z ekologiczną żywnością i przygotowując je samodzielnie zapłacisz mniej więcej o połowę mniej. Jedzenie można zamrozić, więc możesz jednorazowo przygotować więcej porcji.
Słoiczki tak jak pieluchy również bywają w promocji. Nie kupuj ich raczej w sklepach osiedlowych, ponieważ będą o około 30% droższe. Jeżeli dziecko je dziennie 3 słoiczki po 190 ml, a każdy kosztuje ok 4 zł, to miesięczny koszt samych słoiczków to 360 zł.  30% tej sumy to 108 zł.
Opakowanie kaszki dla niemowląt kosztuje około 7 zł i wystarcza na mniej więcej 4 dni. Najlepiej jest szukać większych opakowań albo kaszek w promocji. Jeżeli mieszkasz w pobliżu Makro i masz do niego kartę, sprawdzaj czy tam nie kupisz taniej.

2 replies on “Jak oszczędzać mając niemowlę?

  1. Drodzy rodzice, dla kilkumiesiecznych pociech nie obawiajcie takze kupowac ciuszkow o wiekszych rozmiarach – dziecko szybko wyrasta z ciuszkow, a w ten sposob straczy na dluzej – co takze jest oszczednoscia

    1. Jasne! Zapomniałam o tym napisać! Ja pominęłam zupełnie rozmiar 74 🙂 Wystarczyło podwinąć rękawki i nogawki i było dobrze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *