Jak piłować paznokcie na migdałki?

Jak opiłować paznokcie na migdałki?

Paznokcie migdałki to najczęściej wybierany kształt w salonach kosmetycznych. Jak wyczarować go na paznokciach? Sprawdzamy, jak piłować paznokcie w migdałki.

Paznokcie żelowe migdałki

Niby to proste i oczywiste i właściwie każda z nas powinna to potrafić. Jednak, gdy przychodzi co do czego nie tak łatwo jest piłować paznokcie na idealne migdałki. A warto, bo kształt migdałka optycznie wysmukli palce i prezentuje się niezwykle kobieco. W moim przypadku przed piłowaniem sięgam po żel i przedłużam paznokcie (lub jedynie uzupełniam tę część, która odrosła). Jak to zrobić krok po kroku?

 1. Zacznij od zmatowienia płytki, a następnie przetrzyj ją cleanerem.
 2. Punktowo na płytkę paznokcia nałóż Acid Primer (w przypadku nadpotliwej płytki lub osób z chorobami tarczycy) lub Acid Free Primer (przy mniej problemowej płytce). Następnie odczekaj około minuty, aż paznokcie wyschną.
 3. Bardzo oszczędnie nałóż bazę, a następnie utwardź ją w lampie LED.
 4. Jeśli przedłużasz paznokcie, nałóż na opuszek paznokcia szkielet, na którym uformujesz paznokieć. Powinien idealnie przylegać do skórek z obu stron paznokcia tak, aby żel nie wpływał pod płytkę.
 5. Zbuduj szkielet paznokcia zaczynając od cienkiej warstwy, którą nałożysz na cały paznokieć. W miejscu łączenia ze szkieletem połóż grubszą warstwę.
 6. Utrwal żel w lampie LED.
 7. Kładzenie kolejnej warstwy żelu zacznij od górki na środku paznokcia rozcierając żel w jedną i drugą stronę.
 8. Utrwal żel w lampie LED i przetrzyj paznokcie cleanerem.
 9. Opiłuj powierzchnię paznokci i nadaj im kształt migdałka.

Jak piłować paznokcie na migdałki?

Skoro już mamy warstwę żelu pozostaje nam odpowiedź na pytanie o to, jak piłować paznokcie na migdałki? Tym razem również podejdziemy do sprawy metodycznie i objaśnimy to krok po kroku. Uwaga: korzystamy z pilnika o gradacji 100/180.

 1. Piłowanie paznokci zaczynamy od opiłowania nadmiaru żelu z linii bocznych i nadania kształtu paznokciom. Zdejmując nadmiar żelu z linii bocznych trzymamy pilnik równolegle do płytki.
 2. W dalszej kolejności nadajemy kształt czubkowi paznokcia.
 3. Kolejnym krokiem, który pozwoli nam uzyskać paznokcie migdałki jest opiłowanie wierzchu płytki tuż przy skórkach. Górka powinna znaleźć się mniej więcej w odległości 1/3 od skórki paznokcia.
 4. Piłujemy krzywą C na środku paznokcia, a następnie piłujemy wierzch paznokcia po jego bokach.
 5. Ostatnim krokiem jest wyrównanie krawędzi bocznych tak, aby krzywizna nie zaczynała się od razu od skórki.
 6. Po opracowaniu kształtu wyrównujemy paznokcie bloczkiem do polerowania.

Teraz czas na odsunięcie pozostałych skórek, umycie rąk i… możemy malować! Nie jesteś pewna, czy wiesz, jak uzyskać kształt migdałka? Zobacz filmik pokazujący jeszcze raz krok po kroku jak piłować paznokcie na migdałki.

Zobacz też:

Paznokcie migdałki wzorki

Mamy już paznokcie migdałki. Wzorki czy jednolity lakier – co wybrać? Przyjrzyjmy się trendom w manicure proponowanym na ten sezon przez kilka wiodących producentów lakierów hybrydowych. Na pierwszy rzut idzie Indigo. W kolekcji na lato 2020 pojawiły się neonowe kolory, które świecą w ultrafiolecie. By były mniej oczywiste (i rzucające się w oczy) możemy potraktować je matowym topem. Albo wyczarować z ich pomocą jedynie tęczowe końcówki a’la francuski manicure. Jeśli macie odrobinę więcej cierpliwości (i umiejętności) możecie popracować nad bardziej oryginalnymi zdobieniami i ciekawymi wzorkami.

 

paznokcie migdałki wzorki
Źródło: kolaż Instagram @indigonails

Teraz zajrzyjmy do Semilaca. Tutaj pojawiają się dziewczęce pastele i nietypowe ombre, w którym każdy paznokieć jest o kilka tonów ciemniejszy. Na deser mamy paznokcie na lato ozdobione kolorowymi “maziajami” stworzonymi przy pomocy żelu. Migdałki ze względu na swój smukły kształt prezentują się w tych wzorkach całkiem ładnie.

Źródło: kolaż Instagram @semilac

Na deser Neoneil. Już od kilku sezonów hitem są paznokcie na lato pomalowane lakierem zmieniającym kolor. Migdałki w zależności od temperatury zmieniają swoją tonację. To takie “dynamiczne” ombre.
Uwielbiam takie paznokcie. Wzory na migdałkach tworzą się same, gdy tylko włożymy dłoń do chłodnej wody lub opalamy się na plaży.

Zobacz też:

2 replies on “Jak piłować paznokcie na migdałki?

 1. Długo zastanawiałam się nad zakupem zaciskarki, ale wiecie co? Warto było! Teraz te migdałki są po prostu idealne. A sumie koszt zaciskarki niewielki, bo w Indigo coś koło 40 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *