kobiecy.pl

Jak powiększyć usta? Zobacz sprawdzone sposoby!

Jak powiększyć usta?

Pixabay

Sposobów na to, jak powiększyć usta jest bez liku. I to niekoniecznie tych z użyciem skalpela czy ostrzykiwania. Chociaż i takie też są…

Jak powiększyć usta? Naturalnie!

Duże usta to marzenie wielu kobiet, ponieważ wyglądają niezwykle seksownie i ponętnie. Jeśli zastanawiasz się, jak powiększyć usta naturalnie, bez chirurgicznej ingerencji, zadbaj najpierw o ich pielęgnację. O skórę należy dbać przede wszystkim od wewnątrz, zapewniając jej odpowiednie nawilżenie (codziennie wypijaj około 2 litrów wody) oraz zdrową dietę (bogatą w warzywa i owoce). Odpowiednio zadbane usta, nawet nieco mniejsze będą kusić swoim wyglądem. Dobrym sposobem na nawilżenie ust jest stosowanie maseczki z olejku rycynowego i masła shea lub miodu, cukru i oliwy z oliwek. Jak  powiększyć usta? Na początek zastosuj się do naszych wskazówek pielęgnacyjnych, a potem sięgnij po odpowiedni makijaż.

Jak powiększyć usta (pixabay)

Jak powiększyć usta makijażem?

Jeśli zastanawiasz się, jak optycznie powiększyć usta wypróbuj sprawdzone makijażowe triki. Dla wielu osób największym wyzwaniem jest powiększenie górnej wargi, ale dzięki zastosowaniu odpowiedniej pomadki, konturówki i błyszczyka na pewno nie będziesz miała z tym problemu. Na początku warto zamaskować swoją naturalną linię ust, nakładając na nią podkład. Na takiej bazie o wiele łatwiej będzie nam powiększyć usta makijażem, a dodatkowo make up będzie dłużej się utrzymywał na ustach. Potem wybieramy konturówkę nieco ciemniejszą od pomadki, którą nałożymy na usta. Najprostszym sposobem jest nałożenie jej nieco ponad kontur naszych ust, a następnie wykonanie pionowych linii ma dolnej wardze. Pionowe linie nieco znikną pod pomadką, ale pozostawią po sobie cienie podobne do tych, jakie pojawiają się na pełnych wargach. Następnie nakładamy wybraną pomadkę.

Makijażystki stosują jeszcze inne tricki, które powiększają usta. Jakie?

Zobacz także, jak prosto wykonać makijaż dzienny >>>

Domowe sposoby na powiększenie ust

Zastanawiasz się, co jeszcze możesz zrobić i jak powiększyć usta domowymi sposobami? Powiększanie ust domowym sposobem możemy wykonać odpowiednim peelingiem oraz maską nawilżającą. Dzięki temu usta będą wyglądać na pełniejsze i bardziej ponętne. Peeling możemy wykonać za pomocą miękkiej szczoteczki do zębów lub mieszanki miodu z cukrem. Wśród popularnych domowych sposobów na powiększanie ust naturalnie jest nałożenie maseczki z ostrych przypraw, np. cynamonu i chilli. Powiększanie ust można również wykonać specjalnymi akcesoriami, dostępnymi coraz powszechniej na polskim rynku. Jednak my jesteśmy zdania, że odpowiednia pielęgnacja i makijaż dają dużo lepsze i bardziej naturalnie wyglądające efekty.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Coraz więcej kobiet zastanawiających się, jak powiększyć usta sięga po nieco bardziej inwazyjne sposoby. Wśród nich najczęściej wymienia się wypełnianie ust kwasem hialuronowym – zabieg nie tylko skuteczny, ale też uznawany za bezpieczny. Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w naszym organizmie, w większości w skórze. Z biegiem lat jego ilość zmniejsza się, dlatego tak wiele zabiegów wykonywanych jest właśnie preparatami z kwasem hialuronowem. M.in. wypełnia, modeluje i powiększa usta.

W gabinetach medycyny estetycznej stosuje się 2 rodzaje kwasu hialuronowego – usieciowany i nieusieciowany. Pierwszy z nich jest typowym wypełniaczem, a efekty zabiegu z jego użyciem utrzymują się od 6 do 18 miesięcy. To, jak długo pozostanie on w tkance zależy przede wszystkim od stopnia jego usieciowienia. Kwas nieusieciowany stosuje się w celu nawilżenia przesuszonych ust. Utrzymuje się w tkance zaledwie kilka dni.

Jak wygląda powiększanie ust w gabinecie lekarza medycyny estetycznej?

Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz prosi o wypełnienie kwestionariusza z pytaniami, a następnie (jeśli nie widzi przeciwwskazań) znieczula usta pacjentki. Preparat nakładany na wargi najczęściej ma postać kremu. Po jego aplikacji należy odczekać kilkanaście minut i dopiero, gdy zacznie działać przystępuje się do zabiegu. Podczas zabiegu kwas hialuronowy zostaje wstrzyknięty w kilka wybranych przez lekarza punktów. Ma on postać żelu, dzięki czemu idealnie wypełnia wargi. Usta po zabiegu mogą być lekko spuchnięte, jednak już następnego dnia obrzęk najczęściej ustępuje.

Przeciwwskazania do zabiegu wypełniania ust kwasem hialuronowym:

Jak widzisz sposobów na to, jak powiększyć usta jest mnóstwo: od makijażu, przez domowe sposoby na powiększenie ust, a na wypełnianiu kwasem hialuronowym kończąc. Jak powiększyć usta? Cóż, wybór należy do Ciebie! 🙂

Sprawdź:

Exit mobile version