Jak prawidłowo dobrać biustonosz sportowy?

jak-dobrać-biustonosz-sportowy

Dobrze dopasowany biustonosz sportowy minimalizuje ruchy piersi, zapobiega nadmiernemu podskakiwaniu i nie odwraca uwagi od ulubionej aktywności. Z drugiej strony źle dobrany stanik może prowadzić do podrażnień, otarć, bólu, a nawet uszkodzenia tkanek miękkich. Dla niektórych kobiet wspomniane dolegliwości mogą zniechęcać do dalszych ćwiczeń. Sprawdź, jak wybrać odpowiedni model!

Jak dobrać biustonosz sportowy?

Pamiętaj, by dopasować stanik do biustu i aktywności fizycznej. Rozmiarówka może się różnić w zależności od marki, dlatego nie traktuj jej jako jedynego wyznacznika. Jeśli tylko możesz, przymierz sportowy biustonosz kilku marek. Wypróbuj różne rozmiary i fasony, dzięki czemu łatwiej znajdziesz model, który spełni Twoje oczekiwania. Jeżeli masz wątpliwości lub pytania, skorzystaj z pomocy doświadczonej braffiterki. Podpowie Ci, jakie staniki sprawdzą się najlepiej w Twoim przypadku.

Wybierając biustonosz sportowy dla dużego biustu, zastanów się nad rodzajem uprawianej aktywności. Staniki dla sportsmenek są zaprojektowane tak, by zapewniać trzy poziomy wsparcia: niski, średni i wysoki, w zależności od intensywności treningu. Jeśli zamierzasz dużo skakać, biegać, podskakiwać, poszukaj modelu oferującego największe wsparcie. Sprawdzi się również idealnie podczas joggingu, jazdy na rowerze górskim lub aerobik. W przypadku mniej intensywnych aktywności, takich jak joga lub pilates, możesz wybrać stanik zapewniający mniejsze wsparcie. Z drugiej strony, jeśli masz duży biust, zdecyduj się na model z większym wsparciem, niezależnie od tego, co trenujesz.

Biustonosz sportowy do dużego biustu

Staniki sportowe mogą być bardziej dopasowane niż modele noszone na co dzień, ale Twój rozmiar prawdopodobnie się nie zmieni. Zanim jednak kupisz nowy biustonosz sportowy mocno podtrzymujący, skorzystaj ze specjalnego kalkulatora braffiterskiego. Pamiętaj, że rozmiar stanika zmienia się w wyniku utraty lub przyrostu masy ciała, ciąży, hormonów i starzenia.

Zmierz obwód klatki piersiowej tuż pod biustem. Pamiętaj, by trzymać ciasno centymetr. Stój prosto. Zaokrąglij w dół do najbliższego rozmiaru. Następnie zmierz najpełniejszą część biustu (obwód w biuście). Trzymaj centymetr luźno. Możesz pochylić się lekko do przodu. Zwróć uwagę, czy biegnie prosto na plecach. Zaokrąglij wynik w górę do najbliższego rozmiaru. Teraz od obwodu piersi odejmij obwód pod biustem. W ten sposób sprawdzisz zalecany rozmiar miseczki. Jeżeli Twój wynik znalazł się między rozmiarami, sięgnij po większy model.

Biustonosz sportowy push up

Stanik z małym wsparcie sprawdzi się doskonale podczas spaceru, jogi i treningu siłowego. Jeśli masz miseczkę A lub B, zdecyduj się na taki model. Zwykle ma węższe ramiączka. Stanik push-up optycznie powiększy piersi. Jeżeli jeździsz na nartach lub rowerze szosowym, poszukaj modelu oferującego średnie wsparcie. Z kolei biustonosz sportowy do biegania ma zazwyczaj szersze, regulowane ramiączka. Często składa się z oddzielnych miseczek, by zapewnić lepsze wsparcie. Możesz go również zakładać, gdy zamierzasz intensywnie trenować lub jeździć na rowerze górskim.

Biustonosz sportowy usztywniany

Teraz nadszedł czas na przymierzanie staników różnych marek i stylów. Zastanów się, w którym biustonoszu sportowym na duży biust, czujesz się najlepiej. Jeżeli robisz zakupy online, przejrzyj tabelę rozmiarów dołączoną do każdego modelu. Chociaż stanik sportowy jest nieco bardziej dopasowany niż ten noszony na co dzień, powinnaś być w stanie głęboko i spokojnie oddychać. Jeżeli masz problemy z oddychaniem, poszukaj większego modelu. Stawiaj wygodę na pierwszym miejscu.

Biustonosz sportowy zapinany

Po założeniu stanika upewnij się, że możesz włożyć między paskiem a ciałem dwa palce, ale nie więcej. Dzięki temu zapewni właściwe wsparcie, jednocześnie nie będzie Cię nadmiernie obciskał. Podnieś ręce nad głowę i obróć się bokiem do lustra. Jeśli pasek podnosi się, poszukaj mniejszego stanika. Pamiętaj, że biustonosz sportowy duże rozmiary z szerszymi ramiączkami oferuje lepsze wsparcie. Staniki do ćwiczeń zazwyczaj wkładane są przez głowę. Niektóre modele mają jednak zapięcie z tyłu na haftki.

Następnie wyreguluj ramiączka. Upewnij się, że nie wbijają się w skórę. Powinny być bezpieczne i wygodne, zapewniać minimalną rozciągliwość, aby ograniczyć ruchy piersi. Jeżeli ześlizgują się z ramion, prawdopodobnie są zbyt luźne. Postaraj się dopasować krój biustonosza sportowego duży rozmiar do kształtu piersi. Dzięki temu będziesz czuć się wygodnie i kobieco w każdej sytuacji.

Zobacz też:

Opublikowany w Moda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *