Jak przykleić sztuczne rzęsy?

jak przykleić sztuczne rzęsy?

Wszystkie marzymy o wachlarzu gęstych, długich i czarnych rzęs. Niestety nie każda z nas posiada je naturalnie mocne i ładne. Ratunkiem na to, oprócz dobrej maskary, są sztuczne rzęsy. Już od długiego czasu przyklejanie sztucznych rzęs to hit salonów kosmetycznych, ale czy wiesz, że możesz to zrobić też samodzielnie w domu? Jeśli nie wiesz, jak przykleić sztuczne rzęsy, to dziś podpowiadamy!

https://www.instagram.com/p/BK6EJqoA5sH/?taken-by=ardell_lashes

Rodzaje sztucznych rzęs

Zanim dowiesz się, jak przykleić sztuczne rzęsy, powinnaś też zapoznać się z ich rodzajami, aby wybrać te najlepsze dla siebie. Sztuczne rzęsy dzielimy ze względu na to z czego są wykonane oraz na ich kształt:

  • rzęsy jedwabne – wykonane z naturalnych włókien jedwabiu. Charakteryzują się lekkością oraz skrętem, który bardzo przypomina ten naturalny. Można w nich swobodnie funkcjonować – pływać, myć twarz albo wykonywać normalny makijaż. Jedyną wadą jest to, że mogą się zagniatać, ale przy pomocy specjalnego grzebyka można je łatwo ułożyć.
  • rzęsy z naturalnego futra – drogie, ale wyglądają niezwykle naturalnie, dzięki temu, że każda rzęsa różni się delikatnie od drugiej. Są lekkie, ale wymagają specjalnej pielęgnacji. Można je malować tylko tuszami na bazie wody.
  • rzęsy syntetyczne – najbardziej popularne i dostępne w większości drogerii. Są najmniej elastyczne i cięższe, ale za to nie uczulają. Ponadto możemy dostać wiele kształtów i stopni zagęszczenia.
  • kępki rzęs – jeśli chcesz osiągnąć najbardziej naturalny efekt, to możesz zdecydować się na doklejenie tylko kilku kępek rzęs w miejscach, gdzie masz największe ubytki.

Jak przykleić sztuczne rzęsy?

Do nałożenia sztucznych rzęs będzie Ci potrzebny specjalny klej, który również kupisz w drogerii. Możesz wybrać biały, przezroczysty albo czarny. Jeśli już masz wszystko, to do dzieła:

  • najpierw pomaluj oczy tak, jak to zazwyczaj robisz. Pamiętaj o mocnym wytuszowaniu swoich naturalnych rzęs, aby potem nie odznaczały od tych sztucznych. Zadbaj też o to, aby naturalne rzęsy nie były posklejane.
  •  ostrożnie wyjmij sztuczne rzęsy z opakowania – możesz to zrobić za pomocą placów lub pęsetą.
  • rzęsy mogą być trochę za długie, dlatego przed nałożeniem kleju przymierz je do oka i ewentualnie skróć nożyczkami.
  • gdy dostosujesz już długość, to teraz pora na nałożenie kleju. Odrobinę kleju nałóż na rękę albo na papier i następnie “przejedź” po nim dolnym paskiem sztucznych rzęs. Odczekaj około 30 sekund aż klej zacznie się bardziej kleić.
  • następnie za pomocą pęsety lub palców (jak Ci wygodniej) przytwierdź rzęsy jak najbliżej Twojej naturalnej linii rzęs.
  • ewentualne nierówności spokojnie zatuszujesz przy pomocy czarnego eyelinera.

Poniżej mamy jeszcze filmik znanej i lubianej Red Lipstick Monster, która pokazuje krok po kroku, jak to wykonać:

Jak przykleić sztuczne rzęsy bez kleju?

Wiele kobiet o to pyta, ale niestety nie ma innego sposobu, jak użycie kleju do rzęs. Absolutnie nie próbuj innych zamienników, gdyż możesz tylko uczulić oko. Jeśli nie chcesz tego robić sama, to udaj się do kosmetyczki.

Jak przykleić kępki rzęs

Kępki rzęs przyklejamy w podobny sposób jak całe paski rzęs, ale tym razem to my decydujemy, gdzie chcemy je przykleić. Wybierz te miejsca, gdzie wydaje Ci się, że rzęs jest mniej. Wtedy naturalnie je uzupełnisz i otrzymasz piękny efekt. Poniżej tutorial:

Pamiętaj też, że sztuczne rzęsy są wielokrotnego użytku, co oznacza, że po ich zdjęciu możesz je jeszcze kilka razy wykorzystać. Jak zdejmować? Bardzo prosto! Po prostu za pomocą pęsety delikatnie pociągnij. Możesz też zwilżyć linię rzęs wodą lub płynem do demakijażu za pomocą płaska kosmetycznego. Wtedy łatwiej zdejmiesz rzęsy.

Mamy nadzieję, że wiesz już, jak przykleić sztuczne rzęsy. Jeśli nadal masz ochotę je wypróbować, to do dzieła. Zachwyć pięknym spojrzeniem!

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *