Jak rozpoznać podróbki?

jak rozpoznać podróbki

Zastanawiasz się, jak rozpoznać podróbki od oryginału? Podpowiemy, na co zwracać uwagę i o czym pamiętać, aby nie dać się oszukać.

Jak rozpoznać podróbki na pierwszy rzut oka?

Zastanawiasz się, jak rozpoznać podróbki od oryginału? Podpowiemy, na co zwracać uwagę i o czym pamiętać, aby nie dać się oszukać.

Pierwszym krokiem, który powinniśmy zastosować ogólnie przy rozróżnianiu oryginału od podróbki jest jego cena – zbyt niska, może po prostu oznaczać, że towar nie pochodzi od producenta. Zwykle możemy spodziewać się, że buty oryginalne od danej marki, jak np. Adidas, czy Nike, możemy kupić w przedziale od 200 do nawet 500 złotych – widząc więc produkt na aukcji internetowej za 50 zł raczej możemy spodziewać się, że będzie to podróbka.

Zobacz też:

Drogie obuwie, ubrania lub perfumy, również często posiadają wysokiej jakości pudełko w którym jest sprzedawane. Podróbki zwykle sprzedawane są w podniszczonych lub słabej jakości opakowaniach, które odbiegają od standardów oryginału. W przypadku perfum – zwłaszcza tych bardzo drogich, podróbki osiągają niemalże identyczny wygląd jeśli chodzi o opakowanie i sprzedawane są w tych samych cenach co ich oryginał. Chcąc więc nabyć oryginalne perfumy warto sięgnąć po nie do licencjonowanych sklepów stacjonarnych.

Jak rozpoznać podróbki? (fot. iStock)
Jak rozpoznać podróbki? (fot. iStock)

Logo i hologram – detale, które pomogą odróżnić oryginał

Zwracajmy też dużą uwagę na logo marki na towarze – sprawdźmy, czy posiada dokładnie taki sam logotyp i napis z nazwą marki jak oryginalny produkt. Dla przykładu oryginalne conversy z serii AllStar posiadają zwykle logo z napisem “Converse AllStar wokół niebieskiej gwiazdy.

Na niektórych opakowaniach możemy znaleźć hologram świadczący o oryginalności produktu. Czasem jest on wszywany również wewnątrz produktów, najczęściej znajdziemy hologramy w podszewce torebki lub ubrania. Najwyższej jakości produkty posiadają nawet specjalne, szyfrowane kody na magnetycznych paskach wszytych pod podszewką, dzięki czemu dom mody dokładnie kontroluje ilość wypuszczonych na rynek sztuk.

Mogłoby się wydawać, że we wszystkich przypadkach jest metoda na to, jak rozpoznać podróbki butów, ubrań, czy perfum. Niestety w niektórych przypadkach podrabiacze są niemalże perfekcyjni i możemy “się naciąć” na nieoryginalne conversy, czy perfumy Channel no5. Jeśli decydujemy się na zakup drogich produktów warto wtedy kupować je z zaufanych źródeł sprzedaży i dystrybucji, które mają licencje na sprzedaż produktów danej marki, a ich produkty pochodzą z legalnej dystrybucji.

Zobacz też:

Jak rozpoznać podróbki – podsumowanie

  • Zwróć uwagę na cenę – zbyt niska może sugerować, że produkt jest podrobiony.
  • Sprawdź, czy produkt posiada oryginalne logo, opakowanie i ewentualnie hologram.
  • Dla bezpieczeństwa kupuj buty, torebki czy perfumy jedynie w licencjonowanych sklepach lub bezpośrednio od projektanta, bądź oficjalnego sklepu marki.

Macie jeszcze jakieś pomysły, bądź spostrzeżenia, jak rozpoznać podróbki? Podzielcie się nimi z nami, a uzupełnimy listę, dla wspólnego bezpieczeństwa zakupów!

Zobaczcie również, jak wymawiać nazwy marek i domów modowych >>>

 

Opublikowany w Moda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.