kobiecy.pl

Jak schudnąć 2 kg w tydzień [zasady i dieta]

jak schudnąć 2 kg w tydzień

jak schudnąć 2 kg w tydzień / unsplash

Zastanawiasz się, jak schudnąć 2 kg w tydzień? Czy to w ogóle możliwe? Możliwe, ale musisz trzymać się pewnych zasad i jeść w odpowiedni sposób. Jeśli zależy ci na szybkim, ale zdrowym zrzuceniu zbędnych kilogramów, koniecznie poznaj kilka zasad!

Jak schudnąć 2 kg w tydzień

Aby schudnąć 2 kg w tydzień nie wystarczy tylko dieta. Musisz w sobie wypracować kilka ważnych nawyków, które pomogą ci w efektywnym, ale i przede wszystkim zdrowym schudnięciu. Oto, jak powinnaś postępować:

Pij dużo wody

Pij wodę konsekwentnie i regularnie. Zwiększając spożycie wody, organizm zostaje nawodniony, co jest dobre dla ogólnego stanu zdrowia, a także poczujesz się pełniejsza i mniej głodna.

Nigdy nie bądź głodna

Kiedy czujesz głód, często twoja ocena sytuacji jest zachwiana. Podejmujesz złe decyzje, gdy czujesz się głodny i to jest czas, w którym większość ludzi je złej jakości żywność, a to kończy się przyrostem masy ciała.

Możesz temu zaradzić, planując z wyprzedzeniem. Przygotuj przekąski i posiłki przed wyjściem. Miej pod ręką zdrowe przekąski, takie jak jajko na twardo, pistacje, krakersy, rodzynki i jogurt. Nie pomijaj posiłków. Wreszcie, zdecyduj się na pokarmy bogate w białko, które pomogą ci dłużej poczuć się sytym i zbudować beztłuszczową masę mięśniową.

Zobacz, co to jest ABSI!

Działaj zgodnie z zasadą zielony, pomarańczowy, czerwony

Dodaj rodzaj żywności w tych kolorach do jak największej liczby posiłków. Jeśli to zrobisz, będziesz jeść głównie owoce i warzywa, a ogólnie będziesz jeść znacznie mniej wysokokalorycznych potraw.

Jedz odpowiedni posiłek po treningu

Ludzie nie zdają sobie sprawy, że przeceniają, ile spalają podczas treningu. W rzeczywistości liczby są często mniejsze, niż myśleli. Przy takiej mentalności ludzie jedzą więcej niż to, co spalają podczas ćwiczeń. Staje się to problemem, jeśli próbujesz schudnąć lub utrzymać wagę.

W większości przypadków twoje ciało ma duże rezerwy energii w postaci zmagazynowanej glukozy i tłuszczu. Prawdopodobnie nie musisz jeść tak dużo przed lub po treningu, aby mieć wystarczająco dużo paliwa. Jedz więc rozsądnie.

Jak schudnąć 2 kg w tydzień: zmniejsz spożycie soli

Sól powoduje wzdęcia i utrudnia zrzucenie kilogramów. Jest to duży czynnik wpływający na przyrost masy ciała. Spożywając zbyt dużo soli, czujesz się też bardziej spragniona i głodna.

Oto wskazówka: zamiast kupować pakowaną żywność o wysokiej zawartości sodu, wybieraj świeże posiłki. Zauważysz, że twój brzuch zmniejszy się, a twarz będzie mniej opuchnięta, gdy ograniczysz sól.

Odpowiednia ilość jedzenia na talerzu

W trakcie posiłku kładź na talerz tyle jedzenia, ile jesteś faktycznie w stanie zjeść i najlepiej odejdź od garnka czy patelni z pozostałą ilością jedzenia. Jeśli nie będziesz widzieć, że masz więcej do nałożenia, zjesz tyle, ile trzeba.

Bądź aktywna

Nie zapominaj też o ruszaniu się i ćwiczeniach. Sama dieta nie pomoże!

Poznaj najczęstsze przyczyny tycia!

Co jeść, by schudnąć 2 kg w tydzień?

To co jesz, ale też i, jak jesz ma duże znaczenie, jeśli chodzi o szybką i zdrową utratę masy. Twoje posiłki powinny być zbilansowane i dostarczać ci wystarczająco dużo energii, abyś mogła też ćwiczyć i normalnie funkcjonować. Oto kilka pomysłów:

Postaw na płynne śniadanie

Koktajl białkowy, zamiennik posiłku, a nawet jogurt grecki z odrobiną puree owocowego to wysokobiałkowe, kontrolowane kalorycznie opcje, które jednocześnie pomogą ci zachować sytość aż do pory obiadowej, ale utrzymuj kalorie do połowy tego, co zwykle spożywasz śniadanie. Zastąpienie posiłku to po prostu skoncentrowana forma białka mleka wzbogacona składnikami odżywczymi, które zwykle dostarczasz w całym posiłku, przy zaledwie 180-200 kalorii.

Jak schudnąć 2 kg w tydzień: białko popołudniu

Diety często zawodzą, gdy idziemy zbyt ostro, zbyt szybko, jesteśmy głodni i objadamy się tym, co możemy znaleźć. Z tego powodu uzupełnienie spożycia kalorii późną popołudniową przekąską na bazie białka służy dwóm celom. Po pierwsze, kontroluje apetyt późnym popołudniem i przerywa dzień, ale co najważniejsze, oznacza to, że możesz wtedy utrzymać lżejszy ostatni posiłek dnia, ponieważ nie będziesz tak głodna. Najlepsze opcje w tej chwili zawierają niewielką ilość węglowodanów, aby pomóc kontrolować apetyt na cukier i 10-20 g białka. Przekłada się to na pełnoziarniste krakersy i ser, batonik na bazie orzechów, grecki jogurt i jagody z kilkoma orzechami lub przekąskę na bazie węglowodanów.

Lekki obiad

Mały, lekki obiad to klucz do sukcesu w odchudzaniu. Często nasz obiad ma 600-800 kalorii, podczas gdy naprawdę potrzebujemy tylko 300-500 kalorii w zależności od płci, poziomu aktywności i wielkości. Przekłada się to na mały 100-150g kawałek piersi z kurczaka lub ryby i 2-3 szklanki mieszanki warzywnej. Im większa porcja warzyw, tym bardziej będziesz zadowolony. Są również bardziej sycące, gotowane niż surowe (gotuj je na oliwie z oliwek z pierwszego tłoczenia).

Jeden posiłek z samych warzyw

Podczas gdy rygorystyczne diety zwykle ograniczają posiłki i redukują kalorie, co często utrudnia ich przestrzeganie, prosta czynność polegająca na zamianie jednego posiłku dziennie na opcję opartą na warzywach lub sałatkach oznacza, że nadal jesz dużo, ale znacznie zmniejszasz kalorie. Szczególnie dobrze sprawdzają się zupy na bazie warzyw, ponieważ ich duża objętość oraz wysoka zawartość wody i błonnika pomagają sycić. Jeśli nie lubisz zup, sałatka pełna liściastych warzyw, marchewki, ogórka, pomidorów i papryki, podawana z dressingiem z oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia, będzie zawierała mniej niż 200 kalorii i znowu zapewni ci sytość przez kilka godzin.

Zobacz też:

Jak schudnąć 2 kg w tydzień: ćwiczenia

Dieta jest ważna, ale to ćwiczenia pomogą ci szybciej zrzucić zbędną masę i spalić tłuszcz. Świetnym sposobem są tak zwane 10 lub 20 minutówki, które możesz wykonywać w domu. Rób to przynajmniej raz dziennie. W skład takich domowych treningów wchodzą zazwyczaj przysiady, skłony, wypady czy bieg w miejscu, czyli wszystko to, co dokładnie znasz. Systematyczność i intensywność ćwiczeń to podstawa!

Exit mobile version