Jak się bezpiecznie opalać?

Lato już tuż tuż. Masz już wybrane wakacje nad morzem albo planujesz opalać się na łonie natury? Obojętne, jaki rodzaj wypoczynku wybierzesz, to zawsze należy pamiętać o bezpieczeństwie. Mowa tutaj nie tylko o rozważnym zachowaniu, ale także i ochronie naszej skóry przed słońcem. Sprawdź, jak się bezpiecznie opalać!

Czy wiesz, jak się bezpiecznie opalać?

Oczywiście każda z nas marzy o pięknej opaleniźnie, bez której po prostu nie ma udanego pobytu na plaży, ale wszystko w granicach rozsądku. Zanim więc udasz się na plażowanie, to sprawdź, jak się bezpiecznie opalać. To ochroni cię przed nieprzyjemnymi skutkami relaksu nad morzem. Czuj się komfortowo i wypoczywaj rozsądnie!

Bez odpowiedniego kremu ani rusz!

Jeśli planujesz opalać się na plaży, to nie zapomnij zabrać ze sobą ochronnego kremu z filtrem UV. Do wyboru masz kilka rodzajów faktorów, ale ogólnie rzecz biorąc podstawową zasadą jest – im jaśniejsza karnacja, tym wyższy faktor. Krem nałóż już przed wyjściem z domu. Następnie nakładaj go mniej więcej co godzinę podczas przebywania na plaży. Zbyt duża ilość kremu nie zaszkodzi, a wręcz i pomoże. Nakładaj go często nawet, jeśli zakupiłaś wodoodporny krem do opalania.

Jak się bezpiecznie opalać – pora dnia

Bezpieczne opalanie zależy także od odpowiedniej pory dnia. Promieniowanie słoneczne ma największą moc między godziną 11 i 15. Około 12 osiąga bardzo dużą moc promieniowania. Na wypoczynek na plaży najlepiej udać się więc przed 11 albo po 15 w zależności od tego czy lubimy rano wstawać.

Kapelusze i okulary

Oprócz ochrony ciała pamiętaj także o ochronie głowy, która jest jeszcze bardziej narażona na działanie promieni słonecznych. Obowiązkowo więc wyposaż się w kapelusz plażowy, który potrafi być bardzo stylowym dodatkiem do plażowych stylizacji. Oprócz tego nie zapomnij także o okularach przeciwsłonecznych, które ochronią twoje oczy od słońca i piasku.

Rób sobie przerwy

Nie siedź bezczynnie na słońcu przez 3 godziny. Poruszaj się! Wejdź do wody, poszukaj cienia, pospaceruj. To najlepszy sposób na urozmaicenie czasu oraz na uratowanie się przed poparzeniem słonecznym.

Jak się bezpiecznie opalać? – opalanie natryskowe

Jeśli nie przepadasz za leżeniem na plaży, a chciałabyś chwalić się piękną opalenizną, to zawsze możesz skorzystać z opalania sztucznego. Zdecyduj się na przykład na kremy brązujące, które możesz dopasować do swojej karnacji. Regularne ich stosowanie jest bezpieczne, a w efekcie można uzyskać naprawdę ładny koloryt skóry. Oprócz tego możesz też wybrać się do solarium, gdzie masz wiele opcji opalania. Jednym z najbardziej bezpiecznych jest opalanie natryskowe. Polega ono na spryskaniu ciała specjalnym, brązującym płynem. Zabieg jest bardzo bezpieczny, nie powoduje starzenia się ani wysuszania skóry i daje bardzo naturalny efekt.

Sprawdź też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *