Jak szybko wysuszyć paznokcie?

Jak szybko wysuszyć paznokcie? – zmora zabieganych kobiet

Uwielbiamy malować paznokcie. Zmieniamy kolory, tworzymy wzory, ozdabiamy. Jednak zawsze potem następuje moment oczekiwania na wyschnięcie lakieru i tego każda z nas tego nienawidzi. Dobrze wiemy ile czasu schnie lakier do paznokci, a nie zawsze możemy sobie pozwolić na długie czekanie, więc desperacko zastanawiamy się, jak szybko wysuszyć paznokcie. Niestety nikt nie wymyślił jeszcze lakieru, który zasycha w sekundę, dlatego, kiedy się spieszymy najczęściej po prostu rezygnujemy z robienia manicure’u.

https://www.instagram.com/p/BGmcIXRLUxj/?taken-by=sally_hansen

Na szczęście istnieje kilka sposobów, które podpowiadają nam, co zrobić żeby paznokcie szybciej wyschły. Specjalnie dla Was zebraliśmy kilka tych najbardziej skutecznych. Pomogą one szczególnie tym mocno zabieganym fankom malowania paznokci.

Jak szybko wysuszyć paznokcie – kilka skutecznych sposobów

  • wodna kąpiel – nalej do miseczki zimną wodę (dodatkowo możesz też włożyć kilka kostek lodu). Pomaluj paznokcie, a następnie włóż palce do miski z wodą na około minutę. Lakier powinien szybko wyschnąć i dodatkowo stanie się bardziej odporny na odpryskiwanie.
  • suszarka do włosów – dobrym i szybkim sposobem jest także wykorzystanie suszarki do włosów. Po pomalowaniu paznokci nastaw suszarkę na zimny nawiew i wysusz paznokcie.
  • profesjonalna suszarka do paznokci – jeśli często malujesz paznokcie i zależy Ci na czasie, to dobrym pomysłem może okazać się zakup suszarki do paznokci. Na rynku kosmetycznym pojawiło się ostatnio wiele ciekawych modeli jak na przykład urocze propozycje w kształcie małpki albo nieco droższe i bardziej profesjonalne firmy Beuer. Opinie na temat suszarek są dosyć podzielone, gdyż ich największą wadą jest to, że trzeba je często ładować. Niemniej jednak pomagają wysuszyć paznokcie nawet w 30 sekund. Dzięki nim nie będziesz musiała się już zastanawiać, jak szybko wysuszyć paznokcie.
  • preparaty przyspieszające wysychanie lakieru – jeśli nadal nie wiesz, co zrobić żeby paznokcie szybciej schły, to możesz zakupić też specjalne preparaty jak utwardzacze, olejki albo sprej przyspieszający wysychanie lakieru. Najbardziej popularne to te od firmy Nail Tek. Specjalne utwardzacze znajdziemy też w ofertach marki Inglot albo Avon.

https://www.instagram.com/p/BI-WAzwBkV3/?taken-by=nailtekofficial

I co? Wiesz już, jak szybko wysuszyć paznokcie? Mamy nadzieję, że te sposoby chociaż trochę ułatwią Ci tworzenie pięknego manicure’u. My już zabieramy się do testowania!

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *