kobiecy.pl

Jak uprażyć orzechy włoskie? Zobacz przepisy!

jak uprażyć orzechy włoskie

jak uprażyć orzechy włoskie / unsplash

Jak uprażyć orzechy włoskie? To doskonała przekąska nie tylko na co dzień, ale i na imprezy. Znane z krakowskiego rynku, mogą być przygotowane na kilka sposobów. Warto pamiętać, że spożywanie orzechów to bardzo mądra decyzja pod względem zbilansowanej diety. Orzechy zawierają bardzo dużo cennych minerałów i witamin, które wspomagają funkcjonowanie organizmu. Możesz je jeść w różnych wersjach, a prażone to niezwykle smaczny pomysł. Wypróbuj!

Jak łupać orzechy włoskie

Łupanie orzechów włoskich nie należy do najłatwiejszych zadań i często zabiera dużo czasu. Jak sobie z tym poradzić? Mamy dla ciebie kilka sprawdzonych sposobów:

Jak obrać orzechy włoskie ze skórki

Skórka włoskich orzechów jest gorzka, dlatego, aby nie popsuła smaku przekąski, należy ją obrać, co bywa czasochłonne. Mamy na to dwa sposoby:

Jak uprażyć orzechy włoskie

Prażenie orzechów jest bardzo łatwe. Wystarczy rozgrzać patelnię, bez dodawania żadnego oleju czy tłuszczu. Kiedy patelnia będzie już gorąca, wrzuć orzechy i praż 2-3 minuty z obu stron.

Do prażonych orzechów możesz dodać na przykład miód albo karmel. Ważne jednak, aby dodać go w trakcie prażenia. Inną opcją jest sól, zioła albo papryka w proszku lub chili. Taki przysmak możesz podawać zawsze. Smacznego!

Zobacz też:

 

Exit mobile version