Jak zachować opaleniznę?

Jak zachować opaleniznę? 

Lato, wakacje i plaża kojarzą nam się przede wszystkim z ładną opalenizną. Spędzając lato nad morzem marzymy o tym, aby nasza skóra nabrała ładnego koloru. Niestety po powrocie z wakacji opalenizna szybko znika i znów wracamy do naszego naturalnego odcieniu skóry. Jak zachować opaleniznę, aby móc się nią cieszyć o wiele dłużej? Na szczęście istnieje kilka trików, które nam w tym pomogą i opalenizna pozostanie z nami jeszcze przez kilka tygodni! Oto, co możesz zrobić!

Jak zachować opaleniznę?

Jak zachować opaleniznę? Opalaj się rozsądnie!

Wszystkie wiemy, że naturalna opalenizna jest najładniejsza. Jednak, aby rzeczywiście wyglądała tak, jak chcemy, musimy opalać się mądrze. Wiele z nas w trakcie pobytu na wakacjach chce się szybko opalić, dlatego siedzimy godzinami na słońcu. Niestety nie tylko nie osiągamy wtedy ładnej opalenizny, ale też narażamy naszą skórę na oparzenie i wysuszanie się. W efekcie otrzymujemy czerwoną, piekącą i łuszczącą się skórę, która nie wygląda dobrze. Aby więc opalenizna wyglądała ładnie musisz opalać się wolno i stopniowo. Używaj dobrych kremów do opalania się,  a na plaży przebywaj nie więcej niż dwie godzinny dziennie.

Jak zachować opaleniznę? Po opalaniu…

Jak przedłużyć opaleniznę? Po każdym zejściu z plaży i słońca używaj specjalnych kremów poopalaniu oraz lekkich balsamów nawilżających. Najlepsze będą te, które zawierają w sobie ekstrakty z awokado oraz pestek winogron. Odżywają one skórę oraz wpływają na podkreślenie opalenizny. Bierz też prysznic zamiast długiej kąpieli. Pamiętaj tylko, aby woda była letnia. Stosuj też peelingi, które oczyszczą skórę i sprawią, że opalenizna będzie bardziej widoczna.

Zobacz też:

Jak zachować opaleniznę? Balsamy brązujące

Jeśli zastanawiasz się, jak zachować opaleniznę na dłużej, to koniecznie powinnaś pomyśleć o zakupieniu dobrych balsamów brązujących. Obecnie na rynku możemy znaleźć naprawdę ciekawe propozycje, które nie tylko nadają koloryt skórze, ale także maskują wszelkie niedoskonałość jak zaczerwienienia, plami oraz pajączki. Aby cieszyć się ładną opalenizną nakładaj je od czasu do czasu równomiernie na całe ciało.

Jak zachować opaleniznę? Opalanie natryskowe

A może coś bardziej profesjonalnego jak opalanie natryskowe? Jest ono o wiele bezpieczniejsze niż solarium albo długie leżenie na słońcu. Opalanie natryskowe nada ci ładny kolor skóry oraz zapewni bardzo naturalny wygląd. Jest też dobrym sposobem na przedłużenie opalenizny.

Czy wiesz już, jak zachować opaleniznę i cieszyć się nią o wiele dłużej? A może ty też masz swoje sprawdzone sposoby?

Zobacz też:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *