kobiecy.pl

Jak zacząć odchudzanie?

jak zacząć odchudzanie

elements.envato.com

Tę drogę przeszło większość kobiet: świadomość tego, że chcę schudnąć to jedno, ale później pojawiają się pytania o to, jak zrobić to skutecznie. Jak zacząć odchudzanie i jak trenować? Co zrobić, by wytrwać w swoich postanowieniach i nie stracić motywacji. A przede wszystkim jak się odchudzać, by uniknąć efektu jo jo. Na te pytania odpowiada trenerka i dietetyczka Anna Wawrocka.

Podjęłam decyzję: czas schudnąć. Dla ładniejszej figury, lepszego samopoczucia, by zmieścić się w ukochaną sukienkę. Mam nadwagę. Moim celem jest zrzucenie 4 kilogramów w miesiąc. Jak zacząć odchudzanie?

Anna Wawrocka: Z doświadczenia wiem, jak to jest być kobietą – jestem nią! Pomimo, iż mam doświadczenie w odchudzaniu, nadal uważam, że sam proces nie jest tak trudny, jak utrzymanie efektów, dlatego podejmując taką decyzję decydujesz się na zmianę na całe życie. Warto zapamiętać aby nie dopuszczać do momentu, kiedy trzeba się odchudzać, trzeba zrobić to raz, a porządnie, a potem trzymać wagę, robić odstępstwa od diety i cieszyć się stałymi efektami.

Po podjęciu decyzji przygotuj się na:

Jeśli nie masz pojęcia, jak się za to zabrać i jak zacząć odchudzanie, skorzystaj z pomocy eksperta. Koszt takiej konsultacji to około 150 złotych. Zanim jednak udasz się do takiej osoby jak trener personalny czy dietetyk – zastanów się, czego od niego oczekujesz i przedstaw mu to. Możesz też zapisywać przez kilka kolejnych dni co jesz, ile pijesz i o jakiej godzinie itd. – to zdecydowanie ułatwi całą rozmowę bowiem stanie się bardziej rzeczowa.

Natomiast jeśli jesteś osobą, która ma już pojęcie o tym, jak zacząć odchudzanie i nie chce chwilowo korzystać z pomocy, powinnaś znać swoje zapotrzebowanie energetyczne na cały dzień, dobrze zbilansować dietę tak aby nie mieć nadwyżki kalorycznej. Zaplanować aktywność fizyczną 3-4 razy w tygodniu przez minimum 30 minut.

Trudno jest odpowiedzieć na pytanie, co zrobić, aby było idealnie, bo każda kobieta jest wyjątkowa, toteż sprawę trzeba potraktować bardzo indywidualnie.

Od czego zacząć trening?

Anna Wawrocka: Kilka rad, jak zacząć ćwiczyć:

Tabletki na odchudzanie – mit czy coś, co faktycznie pomaga?

Anna Wawrocka: Tabletki na odchudzanie to ryzykowna sprawa, do tej pory mam wiele kobiet, które przychodzą z późniejszymi problemami zdrowotnymi wynikającymi ze stosowania takich środków. Droga na skróty w tym wypadku jest drogą donikąd i sygnałem, że nie jesteśmy gotowi na trwałe zmiany tylko szybki efekt.

Czy mogę w jakiś sposób wspomóc odchudzanie?

Anna Wawrocka: Wspomaganie odchudzania to przede wszystkim dobry i długoterminowy plan, pozwalanie sobie na odnoszenie porażek oraz podejście zgodne z naszym systemem potrzeb i wartości. Ale odchodząc od samej psychologii zmian, można oczywiście stosować różnego rodzaju środki ziołowe, dodatkową suplementację, która będzie wspomagała przemianę materii i uzupełniała niedobory witamin i minerałów. Takie rzeczy należy jednak konsultować oczywiście ze specjalistą.


Więcej informacjo o zdrowym i skutecznym odchudzaniu znajdziecie na blogu Anny Wawrockiej poruszajsie.pl

Zobacz też:

Exit mobile version