kobiecy.pl

Jak zagęścić włosy: od domowych po profesjonalne sposoby

jak zagęścić włosy

Unplush

Piękne i gęste włosy to marzenie niejednej z nas. Jak osiągnąć taki efekt domowymi sposobami, a jak zagęścić włosy w salonie fryzjerskim? Z pomocą przychodzą nam kosmetyki pielęgnacyjne, farbowanie 3D, ale także doczepki.

Jak zagęścić włosy?

Jak zagęścić włosy? Ten problem pojawia się bardzo często, chociaż gęstość włosów w dużej mierze oparta jest na naszych genach i o wiele łatwiej będą miały osoby, które kiedyś miały gęstsze włosy. Jeżeli należysz do tych, które od urodzenia mają cienkie i rzadkie włosy, to niestety efekt nigdy nie będzie tak spektakularny, ale na pewno możesz poprawić wygląd swojej fryzury. Istnieje kilka sposobów na to, jak zagęścić włosy:

Oba zabiegi specjalistyczne mogą wykorzystywać zarówno sztuczne, jak i naturalne włosy (w drugim przypadku cena zabiegu jest znacznie wyższa). Zaczynają się już od około 400 zł w przypadku użycia sztucznych pasm włosów. Dosyć innowacyjną metodą jest także przygotowanie przez specjalistę specjalnej siateczki zagęszczającej włosy (do jej wykonania również można użyć sztucznych ,bądź prawdziwych włosów) – siateczka starcza od 2 do 5 lat i kosztuje od 2000 zł. Jak zagęścić włosy taniej i trwale? My proponujemy sięgnąć po naturalne, domowe sposoby!

Jak zagęścić włosy domowymi sposobami?

Domowe sposoby nie dają szybkich efektów, jednak są stosunkowo tanie oraz gwarantują długotrwały efekt. Wzmacniają włosy, skórę głowy oraz dbają o kondycję naszych włosów od środka. Jak zagęścić włosy naturalnie? Na początku wzmocnij włosy od wewnątrz – zadbaj o zdrową, zbilansowaną dietę bogatą w warzywa. Jeżeli borykasz się z problemem wypadania włosów, warto dodatkowo sięgnąć po odpowiednią suplementację.Zadbaj też o skórę głowy – wybierz odpowiadający olejek lub smarowidło wzmacniające skórę głowy i raz w tygodniu zrób sobie masaż skalpu.Jakie środki warto stosować?

Fryzury i koloryzacja 3D

Jak zagęścić włosy w krótkim czasie? W oczekiwaniu, aż zadziałają domowe sposoby warto udać się do fryzjera i obciąć włosy, wybierając fryzury z efektem 3D. Wśród najlepszych fryzur, które sprawią, że włosy będą wyglądać na gęstsze możemy wybrać np.

Jak zagęścić włosy jeszcze? Ważna jest także odpowiednia stylizacja. Z pomocą przychodzą suche szampony i kremy. Warto suszyć włosy z głową w dół, aby odbić je nieco od skóry głowy. Jeżeli nie chcesz suszyć włosów suszarką, możesz upiąć je w kok i pozwolić im schnąć w górze – dzięki temu po wysuszeniu będą mniej płaskie.

Wypróbowanym sposobem na zagęszczenie włosów jest także koloryzacja 3D: włosy farbujemy za pomocą kilku zbliżonych do siebie odcieni tak, by jeden przechodził w drugi. Sposobów farbowania 3D jest kilka. Różnią się między sobą sposobem nakładania farby oraz ilością użytych podczas koloryzacji odcieni. Oczywiście efekt końcowy za każdym razem jest inny. Przeczytaj więcej o farbowaniu 3D!

A jakie są wasze sposoby, jak zagęścić włosy? Zapraszamy do komentowania!

Exit mobile version