Jak zrobić loki lokówką, prostownicą i na zimno?

jak zrobić loki prostownicą

Wiele kobiet marzy o burzy loków, która sprawia, że fryzura zwiększa swoją objętość i wygląda świetnie. Jednak nie każda z nas miała to szczęście urodzić się z naturalnie kręconymi włosami. Musimy więc szukać trików, które pokażą nam jak zrobić loki. Na szczęście sposobów na osiągnięcie tej fryzury jest wiele. Zanim jednak zaczniesz stylizację zastanów się, jaki rodzaj loków chcesz osiągnąć – grube czy cienkie? Następnie wybierz metodę stworzenia loków. My przygotowaliśmy kilka sposobów, które mogą ci się przydać.

Jak zrobić loki lokówką?

Najprostszym sposobem na uzyskanie loków jest oczywiście lokówka elektryczna. Do wyboru masz kilka rodzajów. Podczas zakupu zwróć uwagę na grubość końcówki. To właśnie od niej zależeć będzie rodzaj skrętu. Im grubsza końcówka, tym loki będą większe. Możesz też wybrać lokówkę automatyczną produkowaną na przykład przez takie marki jak Philips, Babyliss czy Rowenta. Dzięki nim będziesz w stanie osiągnąć kilka rodzajów loków w szybki i prosty sposób.

Ciekawą propozycją jest też lokówka stożkowa. Od swoich “kuzynek” różni się tym, że nie posiada dodatkowej rączki, która przytrzymuje włosy. Jak zrobić loki lokówką stożkową?

 1. Wysusz i wygładź włosy
 2. Nagrzej lokówkę do temperatury odpowiedniej do stanu Twoich włosów.
 3. Wydziel niezbyt szerokie pasmo włosów i nałóż je na lokówkę stożkową zawijając wokół lokówki
 4. Odczekaj chwilę, a następnie delikatnie wypuść włosy.
 5. Weź kolejne pasmo i powtórz czynność.
 6. Utrwal fryzurę lakierem, a jeśli chcesz nadać włosom blasku, spryskaj je nabłyszczaczem.

Na co uważać? Lokówką stożkową stosunkowo łatwo jest się poparzyć. Załączone do większości lokówek rękawiczki to nie gadżet ani fanaberia – naprawdę powinnaś je włożyć. Druga sprawa: gdy kręcisz włosy w loki pamiętaj o tym, by każde pasmo zakręcić w tę samą stronę.

Jak zrobić loki prostownicą?

Słyszałaś już o tym sposobie i chcesz wiedzieć, jak zrobić loki prostownicą? Podstawowa zasada: musisz posiadać prostownicę o zaokrąglonych brzegach i śliskiej powierzchni. A teraz przechodzimy do robienia loków. Jak zrobić loki prostownicą krok po kroku?

 1. Wysusz i wygładź włosy
 2. Nagrzej prostownicę do temperatury odpowiedniej do stanu Twoich włosów.
 3. Wydziel niezbyt szerokie pasmo włosów i nałóż je na prostownicę wykręcakąc ją o 180°
 4. Przeciągnij prostownicą pasmo aż do końcówek, a następnie delikatnie wypuść włosy.
 5. Weź kolejne pasmo i powtórz czynność.
 6. Utrwal fryzurę lakierem, a jeśli chcesz nadać włosom blasku, spryskaj je nabłyszczaczem.

Loki bez użycia ciepła

Do stworzenia burzy loków możemy wykorzystać tradycyjne papiloty albo… pierścionki, wsuwki lub opaskę do włosów. Może efekt nie będzie aż tak bardzo spektakularny jak po użyciu lokówki, ale na pewno taka stylizacja jest bezpieczniejsza dla włosów i zdrowsza. Warto więc od czasu do czasu skorzystać właśnie z takich mniej inwazyjnych trików. Oto jak zrobić loki bez użycia ciepła:

https://www.youtube.com/watch?v=DPVV9fr0J1A

Jak zrobić loki na krótkich włosach

Masz krótkie włosy i też chciałabyś posiadać piękne loki? Żaden problem! Do ich wykonania również możesz użyć lokówki, prostownicy albo posilić się naturalnymi sposobami wymienionymi w filmiku powyżej.

Już wiesz, jak zrobić loki? Jak widzisz sposobów jest naprawdę dużo! Zatem do dzieła!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *