Jak zrobić sombre w domu? To nie takie trudne!

jak zrobić sombre

Jak zrobić sombre w domu i czy to w ogóle możliwe? Sombre to po prostu delikatniejsza wersja włosów ombre i bardziej klasyczna. Kluczem do uzyskania pożądanego efektu jest dodanie większej ilości kolorów do naturalnego koloru włosów. Włosy przy czubku głowy nie powinny aż tak bardzo kontrastować z końcówkami. Mają się subtelnie przenikać. Najczęściej łączy się ze sobą bardzo podobne odcienie jak karmelowy blond z miodowym czy platynowy ze słomianym. Czasami sięga się także po ciemniejsze odcienie typu ciemny blond ze słomianym i odrobiną miodowego. Odcienie powinny się różnić maksymalnie o 3 tony.

Zobacz, czym się różni sombre od ombre!

Sprawdź, na czym polega henna pudrowa brwi!

Jak zrobić sombre w domu krok po kroku

Jeśli chcesz samodzielnie wykonać sombre, musisz postępować według instrukcji. Niestety łatwo jest popsuć ten efekt. Zastanów się więc jakich kolorów użyć, aby rezultat był jak najbardziej naturalny i stylowy. Oto, jak postępować:

  • Narysuj prostą linię na włosach i oddziel włosy na górze. Następnie podziel włosy na części na górze, po bokach i z tyłu.
  • Przygotuj farbę lub rozjaśniacz w proszku, którego będziesz używać do włosów sombre. Niezależnie od zastosowanej metody mieszanka musi być jednorodna, niezbyt płynna ani zbyt gęsta.
  • Zacznij nakładać farbę na włosy za pomocą pędzla. Użyj techniki tkania, aby uzyskać większą liczbę pasm. Nie musisz nakładać farbę symetrycznie. Kilka pasem możesz też pofarbować niemal od czubka głowy, aby uzyskać bardziej naturalny efekt.
  • Po nałożeniu farby przeczesz włosy szczotką, aby farba mogła się rozprowadzić też na nierównomiernie na kilka innych pasm.
  • Produkt pozostaw na włosach na kilka minut. Często sprawdzaj każdą sekcję, aby włosy nie były zbyt jasne. Pamiętaj, że włosy sombre mają zazwyczaj ciemniejsze odcienie.
  • Kiedy pasemka osiągną pożądany odcień, czas spłukać włosy. Umyj je ciepłą lub zimną wodą, aż produkt całkowicie zniknie.
  • Po umyciu nałóż odżywkę. Następnie użyj nawilżającej maski do włosów i pozostaw na 20 minut. Następnie spłucz, wysusz i gotowe!

Sombre na blondzie

Najpopularniejsze jest sombre na włosach blond. Bardzo łatwo jest osiągnąć tutaj naturalny efekt. Wystarczy pomieszać ze sobą kilka odcieni pasujących do siebie blondów i gotowe. Pomieszaj miodowy blond z miedzianym czy karmelowym i dodaj do tego ciemny blond. Jeśli masz bardzo jasne włosy, sięgnij po odcień popielaty, słomkowy czy platynę. Oto kilka inspiracji!

sombre na włosach blond
na włosach blond / Instagram

Poznaj karmelowy blond. Modny kolor!

Sombre na czarnych włosach

Sombre można też osiągnąć na włosach czarnych lub ciemnych. Lepiej jednak nie sięgać po blond pasma, ale jeśli już, to należy dopasować “temperaturę” koloru. Czarne włosy można połączyć z chłodnym lub ciemnym blondem. Świetnie wyglądać będą również ciemnym brązem, czekoladowymi odcieniami albo z burgundem. Możesz też zaszaleć i wpleść kilka kolorowych pasemek jak fiolet, czerwień czy niebieski. Będziesz wyglądać niebanalnie!

sombre ciemne włosy
sombre ciemne włosy / Instagram

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *