kobiecy.pl

Jaka drukarka do domu: niedroga i łatwa w obsłudze!

jaka drukarka do domu

jaka drukarka do domu / unsplash

Jaka drukarka do domu będzie najlepsza? Oczywiście taka, która nie narazi cię na zbyt duże koszty, ale też i taka, która spełni wszystkie twoje potrzeby oraz będzie łatwa w obsłudze. Posiadanie drukarki jest bardzo ważne, szczególnie teraz, kiedy większość rzeczy musimy robić online – nawet wirtualnie chodzić do szkoły. No właśnie… Twoje dziecko uczeń, z pewnością będzie potrzebować drukarki, aby wypełniać zadania stawiane przez nauczycieli. Jaki model więc kupić? 

Jaka drukarka do domu

Aby wybrać odpowiednią drukarkę do domu, musisz zastanowić się nad kilkoma kwestiami. Pierwsza to do czego najczęściej będziesz jej używać i jak często. Pomyśl, czy będziesz przeważnie drukować w kolorze czy raczej czarno-białe dokumenty. Zastanów się również, ile miejsca w pokoju możesz przeznaczyć na drukarkę. A może potrzebujesz urządzenia wielofunkcyjnego? Taka drukarka oferuje także skaner, ale jest również droższa. Przemyśl dokładnie swój budżet, jaki możesz przeznaczyć na zakup nowej drukarki, a następnie wybierz jej rodzaj.

Jak działa drukarka laserowa

Drukarka laserowa ma wielu zwolenników, ale ma też i kilka wad. Jak działa? Jej mechanizm polega na elektryzowaniu światłoczułego materiału, który zamocowany jest na obracającym się bębnie. Zjawisko to odbywa się przy pomocy światła laserowego lub diod LED. Do naelektryzowanych obszarów przyczepia się pigment, który jest następnie nakładany na papier i utrwalany. Taki druk jest bardzo trwały i odporny na rozmazywanie się oraz blaknięcie. Toner do drukarki laserowej starcza na około 3 miesiące, przy rzadkim drukowaniu. Jest również odporny na wyschnięcie i zawsze gotowy do użycia. Jednak problem pojawia się, gdy chcemy drukować kolor. Tutaj musimy już zainwestować w cztery tonery, co znacznie wpływa na koszty. Jeśli więc drukujesz przeważnie czarno-białe dokumenty i zależy ci na ich trwałości oraz bezproblemowej eksploatacji – postaw na drukarkę laserową.

Jak działa drukarka atramentowa

Drukarka atramentowa to najpopularniejszy wybór do domu. Jej działanie polega na obracającej się nad papierem głowicy, która wstrzeliwuje mikroskopijne kropki atramentu w papier. Głowicę trzeba często płukać i dokładnie czyścić, aby tusz nie zasechł, co również potrafi go odrobinę zmarnować. Jednak jej główną zaletą jest to, że nawet najtańsze modele dają nam możliwość drukowania w kolorze – często bez potrzeby kupowania aż 4 tonerów. Tutaj zamiast wydawać na tonery, pieniądze możesz zainwestować w model ze skanerem i innymi przydatnymi funkcjami. Jeśli chodzi o wady, to drukarka atramentowa chodzi dosyć głośno, trzeba o nią odpowiednio dbać, drukowanie zajmuje jej odrobinę dłużej, a sam druk może się rozmazywać i blaknąć. Jednak ceny bardzo zachęcają!

Jaka drukarka najtańsza w eksploatacji

Stanowczo najtańsze w eksploatacji są drukarki atramentowe. Trzeba pamiętać o tym, że sam koszt zakupienia drukarki, to tylko kilka procent jej prawdziwej ceny, gdyż do tego dochodzi też tusz. Zanim więc kupisz drukarkę, sprawdź, ile kosztują do niej tonery. Sprawdź, czy wystarczą dwa (czarny i kolorowy) czy może aż cztery. To ważne, szczególnie jeśli dużo drukujesz. W poszukiwaniu dobrych i tanich eksploatacji drukarek warto zajrzeć do oferty takich firm jak Brother, Epson Canon czy HP. Z pewnością znajdziesz model, który spełni twoje oczekiwania.

Zobacz też:

Exit mobile version