kobiecy.pl

Jaki kolor włosów do mnie pasuje? Sprawdź, jak dobrać kolor włosów!

Jaki kolor włosów do mnie pasuje?

Pixabay

Planujesz właśnie zmienić kolor włosów, ale nie wiesz na, jaki powinnaś się zdecydować? Ten problem ma naprawdę wiele kobiet. Idąc do fryzjera zawsze mamy nadzieję, że fachowo nam doradzi, ale jednak warto samej się przygotować i sprawdzić, jak dobrać kolor włosów, który będzie idealny dla naszego typu urody. Skąd wiadomo, jaki kolor włosów do mnie pasuje?

Jaki kolor włosów do mnie pasuje?

Pamiętaj przede wszystkim, że kolor włosów ma podkreślić Twoje naturalne piękno. Kształt fryzury i strzyżenie jest w stanie wymodelować kształt twarzy, zaś zadaniem koloru jest wydobycie i podkreślenie naszych atutów. Zanim więc przystąpisz do zmiany koloru włosów przeanalizuj swoją twarz i zastanów się, co chciałabyś w niej podkreślić. Może to być kolor skóry, barwa tęczówek albo kolor ust. Jeśli więc właśnie stoisz przed lustrem i zadajesz sobie pytanie w stylu “jaki kolor włosów do mnie pasuje”, to oto mamy dla Ciebie kilka wskazówek, które podpowiedzą Ci, jak dobrać kolor włosów do typu urody.

Jak dobrać kolor włosów do cery?

Jednym ze sposobów na wybranie koloru włosów jest dopasowanie go do koloru naszej karnacji. Najważniejsza zasada to to modelowanie twarzy. Jeśli więc masz jasną karnację i okrągłą twarz, to zapomnij o zbyt ciemnych kolorach, gdyż sprawią one, że twoja buzia stanie się optycznie większa. To tak jakbyś obramowała ją ciemną oprawką. Biel zawsze wydaję się optycznie większa jeśli znajduje się na czarnym tle. Wybieraj więc blondy, ciepłe brązy albo ombre składające się z ciepłych kolorów.

Jeśli jednak masz ciemną karnację, to analogicznie najlepsze dla Ciebie będą ciemne odcienie, gdyż nie będą tworzyły kontrastu i sprawia, że Twoja twarz wyda się bardziej subtelna. Wyjątkiem są jednak kobiety o ciemnej cerze i okrągłej twarzy, gdyż mogą one sobie pozwolić na nieco jaśniejsze kolory, aby dzięki temu wyszczuplić twarz.

Pamiętaj też, że dobrze dobrany kolor włosów do cery sprawi, że nie będziesz musiała skupiać się za bardzo na makijażu, gdyż barwa włosów wydobędzie z Twojej twarzy to, co najlepsze. Będziesz promienieć!

Jak dobrać kolor włosów do tęczówki?

Jeśli natomiast zależy Ci na pogłębieniu barwy tęczówki, to wybierz kolor włosów, który będzie w stanie Ci w tym pomóc. Najmniej problemu mają z tym kobiety o niebieskich oczach, gdyż do tego koloru tęczówki pasują niemal wszystkie kolory włosów. Najlepsze będą zimne blondy i brązy oraz spokojne rude odcienie. Jaki kolor pasuje do brązowych oczu? Brązowy kolor oczu świetnie podkreślą takie kolory jak ciepły rudy lub ciepłe odcienie brązu Jeśli jednak zdecydujesz się na brąz, to pamiętaj, aby nie był on identyczny z kolorem Twojej tęczówki. Musi być dość kontrastowy. Możesz też sięgnąć po blondy, ale tylko w ciemniejszej postaci. Platynowe odcienie stanowczo są nie dla Ciebie. Natomiast panie o zielonych oczach powinny wybrać rudy lub czarny kolor włosów. Dobrze prezentować będą się także głębokie brązy z miedzianymi refleksami.

Komu pasują blond włosy, a komu pasują czarne włosy?

Komu pasują blond włosy? Komu zaś pasują włosy czarne? To dylemat wielu z nas. Podstawowa zasada to to, że blondy nadają twarzy subtelności i czynią ją bardziej dziewczęcą. Czarny kolor zaś wyostrza rysy i dodaje drapieżności. Jeśli więc przykładowo jesteś posiadaczką spiczastego nosa, to wybierz blond, aby złagodzić rysy twarzy. Natomiast, jeśli chcesz wyglądać poważniej i z pazurem, to śmiało zdecyduj się na czarny kolor włosów.

Wiesz już jak dobrać kolor włosów, który sprawi, że poczujesz się wyjątkowo? Jeśli nadal się zastanawiasz to skonsultuj swoje przemyślenia z fryzjerem. Z pewnością będzie wiedział, jaki kolor będzie dla Ciebie najlepszy.

Sprawdź, jaki masz typ urody:

 

Exit mobile version