Jakie ubranka dla noworodka?

Ubranka dla noworodka powinny być nie tylko piękne, ale również komfortowe! Jak takie znaleźć?

Ubranka dla noworodka – wybierz najlepsze!

Ubranka dla noworodka są najczęściej wykonane z bawełny. Należy zrezygnować z zakupu sztucznych materiałów, które nie przepuszczają powietrza i nie są przyjazne skórze maluszka. Złej jakości ciuszki mogą nawet spowodować odparzenia na skórze niemowlęcia. Niestety bawełna bawełnie nierówna zarówno pod względem ceny jak i jakości.

W sklepach znajdziemy wiele tanich ubranek dla dzieci z bawełny. Często pochodzą one z ogromnych plantacji spryskiwanych chemikaliami mającymi przyspieszyć wzrost roślin. Przy produkcji wykorzystuje się też często dzieci pracujące za niewielkie kwoty.

Kupując droższe ubranka (body od około 30 zł) inwestujemy w rzeczy wykonane z bawełny pochodzącej z ekologicznych plantacji. Stosuje się na nich jedynie naturalne środki przyspieszające wzrost. Dzięki temu tkanina nie jest nasiąknięta chemikaliami, które zostałyby wypłukane dopiero po kilkudziesięciu praniach.

ubranka dla noworodka
ubranka dla noworodka (Pixabay)

Komfort dziecka to podstawa

Wybierając ubranka dla noworodka najczęściej kierujemy się przede wszystkim ich wyglądem. Zdarza nam się z miejsca zakochać w bodziaku czy pajacyku, a potem okazuje się, że ubieranie w nie niemowlęcia jest katorgą. Tym bardziej, że noworodek nie zawsze wyraża chęć współpracy. Czasem podczas ubierania płacze, zaś innym razem musimy brzdąca przebrać w środku nocy. W żadnym z tych wypadków nie będziecie mieli ochoty na wkładanie pajaca przez głowę, zapinanie napek na plecach czy misternie zdobionych guziczków, które nie chcą przejść przez dziurki. Kupując ubranka dla dzieci warto zwracać uwagą również na ten aspekt.

Używane ubranka dla dzieci – czy warto?

Warto również wspomnieć o używanych ubrankach dla dzieci. Rzadko mówi się o tym, że wielokrotne pranie sprawiło, iż nie zostało w nich zbyt wiele chemicznych substancji. Ponadto możemy w dużo niższej niż sklepowa cenie kupić ubranka dla noworodka bardzo dobrej jakości.

Niezależnie od tego, jakie ubranka dla dzieci kupimy, należy je wyprać przed pierwszym założeniem. W przypadku noworodków nie zapomnijmy również o prasowaniu. Wysoka temperatura zabije niebezpieczne dla zdrowia dziecka bakterie znajdujące się na tkaninie.

Macie już wybrane ubranka dla noworodka?

One reply on “Jakie ubranka dla noworodka?

  1. Dla noworodka to jeszcze za wcześnie, ale później warto też zadbać o dobre butki do nauki pierwszych kroków. Ja właśnie kupiłam chrześnicy od Memo i mała właśnie uczy się chodzić, a my mamy pewność, że dzieje się to w dobrej jakości produkcie. Na ubranka dla dzieci trzeba uważać i wybierać z jak największą precyzją

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *