Jakie wybrać frezy do paznokci?

frezy do frezarki

Profesjonalne frezy znajdziesz w każdym nowoczesnym salonie kosmetycznym lub stylizacji paznokci. Chociaż wymagają wcześniejszego przeszkolenia i przestrzegania środków ostrożności, nie są zbyt trudne w użyciu i można je łatwo wziąć do domu, by zrobić elegancki manicure. Sprawdź, jak ich używać!

Frezy rodzaje

Dużą popularnością cieszą się frezy diamentowe, które można zastosować do wykończenia pracy. Pamiętaj, by ustawić je wtedy na średniej prędkości. Szukasz odpowiedzi na pytanie: jakie frezy do pedicure? Dużą popularnością cieszą się produkty karbidowe. Dzięki nim możesz idealnie usunąć wszelkie zrogowacenia w wałach paznokciowych i nabłonek z płytki. Pozwala precyzyjnie usunąć zarówno manicure hybrydowy, jak i żelowy.

Zastanawiasz się, jakie frezy do pięty wybrać? W tym przypadku najlepiej sprawdzi się frez kulkowy. Wygładzi skórę, jednocześnie jej nie uszkadzając. Przy okazji możesz go zastosować przy obrabianiu skórek paznokci u rąk. Jeśli nie wiesz, jakie frezy do czego, spieszymy z pomocą. Biorąc pod uwagę materiał, z jakiego zostały wykonane, możemy wyróżnić: diamentowe, kamienne, ceramiczne i karbidowe. Popularne frezy ceramiczne pozwalają usunąć masę akrylową i żelową w pobliżu skórek. Z kolei frezy kamienne można wykorzystać do zmatowienia, skrócenia i spiłowania płytki. Ponadto szlifują i wygładzają skórki.

Jakie frezy do frezarki do paznokci? Frezy filcowe przepięknie wypolerują zarówno naturalne, jak i sztuczne paznokcie. Przy okazji zwróć uwagę na kolory trzpienia, regulowane przez normy ISO. Sprawdź, jakie frezy do frezarki kupić! Do każdego koloru przypisany jest inny stopień gradacji:

  • żółty – bardzo drobny,
  • czerwony – drobny,
  • niebieski – średni,
  • zielony – gruby,
  • czarny – bardzo gruby,
  • różowy – najgrubszy.

Frezy do paznokci: które do czego

Zastanawiasz się, jak wybrać frezy do skórek? Do odsunięcia skórek użyj metalowego kopytka lub drewnianego patyczka. Jeśli chcesz dokładnie oczyścić obszar w pobliżu wałów okołopaznokciowych, zdecyduj się na stożkowaty frez. Dzięki temu masz pewność, że delikatnie usuniesz nabłonek porastający płytkę. Ustaw frezarkę na 10 tysięcy obrotów na minutę.

Jakie frezy do frezarki wybrać? Ten przypominający płomyk sprawdzi się doskonale, gdy chcesz ostrożnie podnieść skórki ku górze. Pozwala idealnie wyczyścić płytkę. Pamiętaj, by stosować wtedy krótkie, lekkie ruchy. Co ważne, sięgniesz pod same skórki. Dzięki temu Twój manicure będzie wyglądał perfekcyjnie. Z kolei frez w kształcie cylindra pozwala wygładzić płytkę w pobliżu wałów okołopaznokciowych. Zastanawiasz się, jakie frezy do czego? Za pomocą frezu kulkowego delikatnie usuniesz nabłonek, wygładzając skórki.

Jak włożyć frezy do frezarki?

Jeśli zaczynasz dopiero swoją przygodę z frezami, być może zastanawiasz się, jak włożyć je do urządzenia. Spieszymy z pomocą! Upewnij się, że dobrze zamocowałaś frez. Zrób to, zanim jeszcze włączysz frezarkę. Pamiętaj też, by odpowiednio je zabezpieczyć. Służy do tego blokada twist-lock. Teraz wybierz właściwy frez. Jeśli zamierzasz go wykorzystać do usunięcia hybrydowego manicure, zdecyduj się na frezy ceramiczne lub karbidowe. Działają niezawodnie w takiej sytuacji. Nie musisz się martwić, że przegrzeją płytkę. Dodatkowo zapewniają wysoki komfort pracy.

Teraz ustaw odpowiednią prędkość obrotów (około 20-25 000 na minutę). Usuwając masę żelową lub hybrydową, stosuj płynne, subtelne ruchy z góry do dołu. Nie dociskaj frezu mocno do paznokci, w przeciwnym razie możesz je uszkodzić. Pamiętaj, by nie pracować zbyt długo w jednym miejscu.

Czy frezy pasują do każdej frezarki?

Jeśli wybierzesz frezy do paznokci, które mają tradycyjną końcówkę trzpienia 2,35 mm, możesz być spokojna. Pasują do 99,9% polskich frezarek. Z drugiej strony musisz pamiętać, że trzpień o minimalnie większej średnicy wejdzie do uchwytu, ale szybciej się zużyje. Nie warto więc ryzykować. Upewnij się, że frezy do frezarki pasują idealnie. Dzięki temu masz pewność, że będą Ci służyć przez długi czas.

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *