Karty stałego klienta: sprawdź, co możesz zyskać!

karty stałego klienta: korzyści

Karty stałego klienta to bonus dla klientów zapewniający im dodatkowe korzyści lojalnościowe. Sprawdź, jakie są ich rodzaje i czego możesz oczekiwać.

Czym jest karta stałego klienta?

Karty stałego klienta posiadają różnego rodzaju systemy identyfikacji i gratyfikacji klientów. Czasem będzie to zbieranie punktów na wirtualne konto w zamian za dokonywanie zakupów za określoną kwotę, w innych przypadkach może to być zbieranie pieczątek na kartonikową ulotkę. Karty te mają na celu gratyfikacje stałych klientów, a także zachęcenie nowych klientów do częstszych odwiedzin danego sklepu czy salonu usługowego. Rodzaje kart stałego klienta:

  • plastikowa karta z identyfikatorem (mogą to być kod kreskowy, imię i nazwisko, pasek magnetyczny);
  • karta na pieczątki (po uzyskaniu odpowiedniej ilości pieczątek klientowi oferowane są atrakcyjne nagrody);
  • wirtualna karta na koncie online (podajemy nasze dane przy dokonywaniu płatności i naliczane są bonusy na wirtualne konto)
Reklama karty stałego klienta Galeria Wileńska, Warszawa
Reklama karty stałego klienta Galeria Wileńska, Warszawa

Korzyści z posiadania karty stałego klienta

Poszczególne sklepy oferują różne formy wynagradzania swoich stałych klientów. Najczęściej karty klubowe oferują możliwość zbierania punktów lojalnościowych wymiennych na nagrody lub rabaty. W innym przypadku karta stałego klienta może oferować różnego rodzaju zniżki oraz promocje tylko dla jej posiadaczy. Bardziej zaawansowane programy lojalnościowe zbierają dane na temat robionych przez nas zakupów i oferują dedykowane promocje na podstawie naszych gustów lub oferują podarunki czy rabaty z okazji naszych urodzin.

Karta Ikea Family (fot. ikea.com)
Karta Ikea Family (fot. ikea.com)

Dla przykładu dzięki karcie IKEA Family dostępnej w sklepach IKEA, możemy kupić, za znacznie niższą cenę niż standardowa, wybrane produkty – czasem będą to drobne przedmioty jak np. parasol, czy lampka na biurko, a w innym okresie będziemy mogli dostać w promocji meble do sypialni. Innym przykładem nagrody za lojalność mogą być sieci kawiarni jak np. CostaCoffee albo Starbucks, które pozwalają zbierać pieczątki wymienne na darmową kawę lub karty lojalnościowe w sklepach Desigual czy Orsay, które gwarantują narastające rabaty dla stałych klientów lub stały rabat od pewnej kwoty zakupów.

Sprawdź:

Darmowe i płatne karty stałego klienta

Większość tego typu kart jest oferowanych klientom za darmo, w ramach wcześniejszego dokonania rejestracji. Istnieją również płatne karty stałego klienta będące kartami zniżkowymi. W ich przypadku należy uiścić opłatę za jej wyrobienie, lecz dzięki temu otrzymujemy dostęp do sporych zniżek na szeroką gamę produktów w danej sieci sklepów lub usług. Inną formą gratyfikacji klienta mogą być też karty podarunkowe, które kupujemy za pewną, określoną kwotę – tę kwotę możemy potem przeznaczyć na zakupy w danym sklepie.

Jeżeli często robimy zakupy w naszym ulubionym sklepie, warto poznać zasady i korzyści wynikające z posiadania karty stałego klienta. Być może okaże się, że możemy zyskać na prawdę dużo. Pamiętajcie jednak, by zawsze dokładnie czytać regulamin, by znać swoje prawa i przywileje.

Zobacz także wszystko o zwrotach i reklamacjach >>>

Opublikowany w Moda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *