Kokosowy koktajl białkowy

koktajl kokosowy

Przedstawiamy przepis na zdrowy koktajl kokosowy z wykorzystaniem Białka grochy Bio marki BeOrganic. BeOrganic białko grochu BIO (50%) pochodzi z ekologicznego, niemodyfikowanego genetycznie grochu. Produkt może być dobrym uzupełnieniem codziennej diety dla ludzi z nietolerancją glutenu oraz białka mleka krowiego. Doskonale wpisuje się w dietę wysokobiałkową, wegańską, wegetariańską. Po spożyciu pozostawia wrażenie sytości przez dłuższy czas. BeOrganic białko grochu BIO (50%)  jest również źródłem błonnika pokarmowego. Białko przyczynia się do wzrostu masy mięśniowej, pomaga w utrzymaniu zdrowych kości.

Składniki na 2 porcje:
  • 1/2 szklanki ugotowanego ryżu
  • 1/2 banana
  • 2 łyżeczki wiórków kokosowych
  • garść migdałów
  • 2 łyżeczki białka grochu bio
  • szklanka mleka roślinnego
Sposób przygotowania:
  1. Ugotuj ryż, banana obierz ze skórki.
  2. Wszystkie składniki zmiksuj.
  3. Delektuj się pysznym i odżywczym koktajlem kokosowym!
Ciekawostki:
Migdały, mimo że zawierają sporo tłuszczu i są kaloryczne, sprzyjają odchudzaniu. Zawarte w nich nienasycone kwasy tłuszczowe regulują metabolizm i zapobiegają gromadzeniu się zbędnej tkanki tłuszczowej. Poza tym migdały zawierają dużo błonnika (12,5 g/100 g), który szybko i na długo wypełnia żołądek, dając uczucie sytości.
Białko grochu wyróżnia się bogatym składem aminokwasowym, a zwłaszcza zawartością aminokwasów egzogennych. Są to aminokwasy, których organizm człowieka nie jest w stanie sam zsyntetyzować, zatem konieczne jest dostarczenie ich z zewnątrz.

Materiały prasowe BeOrganic
Zdjęcie Envato Elements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *