Koncert Disneya

“Tyle pięknych snów” to muzyczna opowieść o marzeniach i drodze do ich spełniania. Koncert zabierze nas w świat, w którym nie ma rzeczy niemożliwych.

Na filmach animowanych Disneya wychowało się już kilka pokoleń. Świat przez niego stworzony wciąga tak samo dorosłych, jak i dzieci. Nieodłącznym elementem każdej baśni jest muzyka. Bardzo często są to utwory z najwyższej półki podane w przystępny i piękny sposób. Ja sama tak doskonale zapamiętałam muzykę ze Śpiącej Królewny, że poprosiłam orkiestrę, żeby zagrała ją jako pierwszą piosenkę na moim weselu. Niestety się to nie udało, ale ta anegdota jest doskonałym przykładem jak bardzo muzyka z bajek produkcji Disneya pozostaje w pamięci już dorosłych ludzi.

9 grudnia w Sali Kongresowej w Warszawie odbędzie się premierowe wykonanie koncertu “Tyle pięknych snów”! W nowym programie znajdą się utwory z najbardziej znanych filmów Disneya: “Pinokio”, “Bambi”, “Królewna Śnieżka”, “Kopciuszek”, “Król Lew”, “Piękna i Bestia” i wiele innych.

“„Tyle pięknych snów” to opowieść o tym, że warto marzyć i niejednokrotnie pokonać długą drogę, by dojść do celu. Opowieść o tym, że każdy z nas, tak jak Kopciuszek, Mała Syrenka, czy Pinokio, ma też swoje sny, które pragnie spełnić… Orkiestra, Chór i soliści zaprowadzą nas do świata najcenniejszych wartości – miłości i przyjaźni. Całości dopełnią historie ulubionych bohaterów z najpiękniejszych filmów Disneya i Disney-Pixar, wyświetlone na wielkim ekranie kinowym.”

Termin: 9 grudnia 2011
Miejsce: Sala Kongresowa PKiN, Warszawa
Godziny koncertów: 17:00 i 19:30
Specjalny pokaz dla szkół o 14:00

Bilety w cenie: 40, 60 i 80 zł

Uwaga! Dla dzieci do lat czterech (siedzących na kolanach rodziców) – wstęp bezpłatny!

Wykonawcy koncertu:
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego
Tadeusz Wicherek – dyrygent

Koncert potrwa około 70 minut.

więcej informacji na www.magicznekoncerty.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *