kobiecy.pl

Kriolipoliza (efekt po jednym zabiegu, cena)

kriolipoliza

elements.envato.com

Treningi, dieta – to jedno. Ale od czasu do czasu każdej z nas marzy się droga na skróty. Oczywiście nie ZAMIAST, a jedynie jako DODATEK. I tu z pomocą przychodzi kriolipoliza – zabieg, który ma zniszczyć podskórną tkankę tłuszczową, a tym samym odkryć widoczne pod nią mięśnie. Czy działa? Sprawdziłam na własnej skórze!

Kriolipoliza: co to jest?

Zabieg kriolipolizy jest bezinwazyjny i bezpieczny. Polega na schłodzeniu podskórnej tkanki tłuszczowej, w wyniku czego wywoływane jest jej zapalenie. Jego konsekwencją jest obumarcie, a następnie wydalenie z organizmu komórek tłuszczowych.

Jak wygląda zabieg? W trakcie kriolipolizy do otworu głowicy zasysana jest skóra na wybranym obszarze ciała. W otworze głowicy znajdują się płytki chłodzące powodujące proces kriolipolizy. Dzięki wytworzeniu próżni skóra dokładnie przylega do płytek chłodzących. Zalecany przez producentów urządzeń czas trwania jednego przyłożenia to 45 minut.

Ile przyłożeń wykonuje się na brzuch? To zależy od ilości tkanki tłuszczowej. W moim przypadku wystarczyły 2 przyłożenia.

Kriolipoliza: efekty

Pierwsze efekty kriolipolizy będą widoczne dopiero po kilkunastu dniach. Dlaczego tak długo trzeba na nie czekać? Komórki tłuszczowe potrzebują czasu na obumarcie i wydalenie. Czy masz na to wpływ? W pewnym sensie tak – postaraj się przyspieszyć swój metabolizm:

Efekty po jednym zabiegu będą bardzo indywidualne. Można stracić do 30% tkanki tłuszczowej i 1-3 cm w miejscu przyłożenia. Czy to dużo? Przy maksymalnym możliwym efekcie to różnica niemal jednego rozmiaru ubrań. Więc tak, to sporo.

Kriolipoliza: ile zabiegów?

Pierwsze efekty po jednym zabiegu będą widoczne po około 14 dniach. Na pełen efekt należy zaczekać do kilku tygodni. Po tym czasie same oceniamy, czy zabieg należy powtórzyć, co zależy od ilości tkanki tłuszczowej przed zabiegiem i indywidualnych predyspozycji. Zazwyczaj zabieg powtarza się do 3 razy w odstępach 6-8 tygodni.

Kriolipoliza: przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do zabiegu jest m.in. ciąża. Należy z niego zrezygnować, jeśli na skórze pojawiają się pokrzywka, stany zapalne czy rany, jak również wtedy, gdy mamy problem z miejscowymi zaburzeniami krążenia. Wśród przeciwwskazań do zabiegu kriolipolizy wymienia się też chorobę Raynauda oraz krioglobulinemię.

Kriolipoliza: cena zabiegu

Cena zabiegu zależy od kliniki lub gabinetu kosmetycznego, w którym go wykonujemy. W niektórych klinikach w Warszawie cena w zależności od obszaru zabiegowego waha się w przedziale 1500 – 2500 zł za 1 sesję. Wystarczy odjechać dosłownie kawałek od stolicy, by zapłacić zdecydowanie mniej. Ja zabieg wykonałam w Gabinecie Kosmetologii Magdaleny Ryszewskiej w Wołominie, gdzie jedno przyłożenie kosztuje 150 zł. Różnica cen jest więc porażająca!

Czym się kierować wybierając gabinet? Tak naprawdę największe znaczenie ma to, jakim urządzeniem jest wykonywany zabieg. W moim gabinecie korzystam z z urządzenia LipoCryo, które na bieżąco informuje nas o tym, do jakiej temperatury został schłodzony fałd skóry. Ma to znaczenie nie tylko dla skuteczności zabiegu, ale też bezpieczeństwa pacjentki. – mówi Magdalena Ryszewska z Gabinetu Kosmetologii w Wołominie.

Kriolipoliza: efekty uboczne

Objawy uboczne kriolipolizy można obserwować zarówno w trakcie, jak i po zabiegu. Oto i one:

Objawy podczas zabiegu:

Być może zastanawiasz się, czy kriolipoliza boli? Nieprzyjemny jest moment, w którym skóra jest zasysana do urządzenia. W miarę stopniowego schładzania odczucie to maleje, a po chwili nie czuje się zupełnie nic. Pod koniec sesji zabiegowej obszar, który był chłodzony w głowicy może być zaczerwieniony, a ty możesz utracić czucie. Producenci urządzeń podają, że objawy znikają po 1-2 godzinach. W moim przypadku czucie powróciło po 5 minutach. Na czym polega ta utrata czucia? Jeśli miałaś kiedyś znieczulenie w kręgosłup to nie, to nie jest to samo 🙂 Jedynie masz dziwne wrażenie dotykając swojej skóry.

Efekty uboczne po zabiegu kriolipolizy:

Plusy? Pacjent może wrócić do normalnej aktywności (również sportowej!) od razu po zabiegu.

Podsumowując: kriolipoliza może być dobrym dodatkiem do diety i treningów, ale nie powinna ich zastąpić. W końcu zabieg ma na celu walkę jedynie z podskórną tkanką tłuszczową, a wygląd chociażby naszego brzucha zależy też od muskulatury oraz ilości tkanki tłuszczowej wisceralnej, która gromadzi się wokół narządów wewnętrznych. Ostateczny efekt zabiegu jest indywidualny, zaś producenci sprzętu do wykonywania zabiegu obiecują redukcję tkanki tłuszczowej do 30%. Moim zdaniem największym plusem zabiegu jest trwałe zniszczenie komórek tłuszczowych i naturalne usunięcie ich z organizmu.

Zobacz też:

Exit mobile version