Jak działa kwas migdałowy i czy warto się na nieco zdecydować? Od jakiegoś czasu kwasy na twarz stały się bardzo popularną formą pielęgnacji cery. Kwas z migdałów może dać naprawdę spektakularne efekty, ale należy z nim też uważać. Zanim się więc zdecydujesz, koniecznie przeczytaj kilka informacji!
Kwas migdałowy: działanie i właściwości
Kwas pozyskiwany z migdałów należy do grupy kwasów AHA, które są naturalne i doskonale radzą sobie z najpopularniejszymi problemami skórnymi typu trądzik, blizny czy zaczerwienienia. Migdałowy kwas delikatnie złuszcza skórę, ale także i doskonale ją nawilża. Najczęściej wykorzystuje się go do peelingów chemicznych albo w małym stężeniu jako składnik kremów, toników czy masek do twarzy.
Kwas ten pomaga również w spłycaniu blizn i goi rany. Stymuluje także produkcję kolagenu, co sprawia, że skóra staje się jędrna i elastyczna. Ten specyfik będzie też świetnym wyborem dla osób zmagających się z łojotokiem skóry, gdyż wykazuje on działanie oczyszczające i odświeżające. Reguluje sebum i działa antyseptycznie. Antyseptyczność jest doskonałym ratunkiem na trądzik. Kwas z migdałów jest dosyć delikatny w działaniu, dlatego będzie odpowiedni dla niemal każdego rodzaju skóry.
Kwas migdałowy: efekty
Jakich efektów możesz się spodziewać po wypróbowaniu kwasu migdałowego? Przede wszystkim skóra będzie doskonale oczyszczona i nawilżona. Wyraźnie się rozjaśni i znikną wszelkie zaczerwienienia oraz nierówny koloryt. Jeśli narzekasz na blizny, staną się one spłycone i mniej widoczne. Poprawi się również gęstość i elastyczność twojej cery.
Jeżeli walczysz z trądzikiem to kremy albo peeling chemiczny z kwasem migdałowym pomoże ci go kontrolować. Wypryski wyraźnie się zmniejszą, a skóra będzie ukojona i zapomnisz o pieczeniu czy swędzeniu. Oprócz tego kwas ten doskonale poradzi sobie także pierwszymi oznakami starzenia się twarzy. Rozpromieni i ujędrni cerę. Będzie wyglądała na kilka lat młodszą.
Kwas migdałowy w domu
Nie musisz udawać się do specjalnego salonu kosmetycznego, aby wykonać peeling z kwasem migdałowym. W sklepach dostępne są półprodukty służące do wykonania go w domu. Musisz jednak bardzo uważać, aby odpowiednio dobrać proporcje.
Peeling z kwasem migdałowym należy nakładać za pomocą pędzelka lub wacika. Musisz pilnować określonego czasu, gdyż zbyt długie trzymanie go na skórze może ją podrażnić i wywołać zaczerwienienia. Jeśli wykonujesz zabieg pierwszy raz, staraj się trzymać kwas na skórze krócej niż to zalecane. Czas można stopniowo wydłużyć przy następnych zabiegach. Kwas możesz stosować z minimalną przerwą miedzy zabiegami co 14 dni!
Gdzie kupić kwas z migdałów?
Kwas migdałowy możesz kupić w ofercie wielu drogerii i kosmetycznych sklepów online. Jednym z najpopularniejszych jest ten z oferty The Ordinary. Warto też zajrzeć do propozycji takich marek jak Eco Spa, Nacomi, Biosoma czy Apis. Wraz z kwasem warto również kupić neutralizator, który po zabiegu zatrzyma działanie kwasu i “uspokoi” skórę.
Przeciwskazania
Na kwas migdałowy nie powinny się decydować osoby ze skłonnością do alergii skórnych. Nie będzie również dobrym wyborem dla osób z bardzo wrażliwą cerą. Nie należy go stosować latem, kiedy cera narażona jest na promieniowanie UV. Skóra po zabiegu staje się bardzo wrażliwa na działanie promieni słonecznych.
Zobacz: